Passa przerwana. Ina przegrywa w Dębnie
autor: Marek PerećIna Goleniów przegrała w Dębnie z miejscowym Dębem 1:2. Bramkę dla biało-zielonych zdobył Damian Banachewicz, dla gospodarzy trafiali Oskar Szczepanik i Łukasz Dłubis.

Dąb przedłużył w ten sposób swoją passę spotkań bez porażki do siedmiu, jednocześnie przerywając serię czterech zwycięstw goleniowian. Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji do zdobycia bramki. W 13 minucie po akcji lewą stroną przed szansą stanął Dłubis, jednak jego strzał minął nieznacznie bramkę goleniowian. 2 minuty później znów pokazał się napastnik Dębu. Będąc na lewej stronie, ograł jednego z obrońców, po czym wyłożył piłkę na 10 metr do nadbiegającego partnera z drużyny, ale jego strzał z trudem wybronił Krawczyk. Ina odpowiedziała już minutę później.
Po akcji lewą stroną Wiśniewskiego strzelał Sidorowicz, jednak jego strzał obronił Swakowski. W 22 minucie znów podobną akcję przeprowadzili goleniowianie. Dośrodkowanie Gałgana klatką piersiową zgrał Wiśniewski, do piłki dopadł Jarząbek, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 28 minucie po prostopadłym podaniu Sidorowicza przed szansą stanął Wiśniewski, ale znów zabrakło wykończenia. W odpowiedzi przed szansą znów stanął Dłubis. Ze strzału z dystansu wyszło podanie, do którego dopadł napastnik gospodarzy, jednak w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 42 minucie znów pokazał się Wiśniewski. Wyłuskał piłkę jednemu z obrońców, ruszył prawą stroną, po czym dośrodkował minimalnie za wysoko do nadbiegającego Jarząbka.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęła Ina. Już w 46 minucie kapitalną szansę zmarnował Sidorowicz. Wiśniewski zagrał prostopadle do pomocnika biało-zielonych, a ten przegrał pojedynek sam na sam ze Swakowskim. Chwilę później jednak Ina już prowadziła. Kolejne doskonałe podanie z głębi pola, tym razem autorstwa Jarząbka, wykorzystał Banachewicz, podcinając piłkę nad wychodzącym golkiperem gospodarzy. Goście poszli za ciosem. Bliski wykorzystania błędu defensywy Dębu był Jarząbek, jednak jego strzał z ostrego kąta minął zarówno nadbiegającego Banachewicza jak i bramkę gospodarzy. Dąb próbował odpowiedzieć strzałami z rzutów wolnych, ale dwukrotnie dobrymi interwencjami popisał się Krawczyk. W 57 minucie powinno być 0:2 dla gości. Lewą stroną uciekł Banachewicz, dograł do nadbiegającego Wiśniewskiego, ale ten pomylił się o centymetry.

Po godzinie gry wyraźną przewagę osiągnęli gospodarze - przejęli środek pola i zepchnęli Inę do defensywy. Dąb raz po raz meldował się w okolicach szesnastki Iny i już w 65 minucie doprowadzili do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Szczepanik i, po rykoszecie, strzałem w długi róg pokonał Krawczyka. Po stracie bramki przewaga nadal należała do gospodarzy, jednak defensywa Iny odpierała ataki gospodarzy. W 70 minucie odgryźć się próbowali goleniowianie. Długie podanie przejął Banachewicz, złamał akcję do środka i uderzył mocno z szesnastu metrów, ale piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką. Kilka minut później znów wykazać się musiał bramkarz goleniowian, broniąc 'na raty' strzał z 11 metrów.

Wydawało się, że Ina zdołała się nieco otrząsnąć. Kolejny raz lewą stroną akcję przeprowadził Banachewicz, zagrał w pole karne, ale Gałgan nie sięgnął piłki. W 86 minucie jednak to gospodarze mogli się cieszyć ze zdobycia bramki. Akcję Dębu próbował przerwać wślizgiem Jarząbek, jednak po jego interwencji piłka padła łupem Dłubisa. Doświadczony napastnik gospodarzy przełożył sobie piłkę na lewą nogę i uderzył bardzo precyzyjnie z około 25 metrów, wyprowadzając Dąb na prowadzenie. Ina postawiła wszystko na jedną kartę i mogła doprowadzić do remisu. W doliczonym czasie gry akcję zainicjował Mojsiewicz, później piłka trafiła do Jakubowskiego, a ten uruchomił Jarząbka. 'Jarząb' złamał akcję do środka i wypracował sobie dobrą pozycję do strzału z 16 metrów, jednak jego uderzeniu zabrakło precyzji i Dębnianie mogli cieszyć się ze zwycięstwa, dzięki któremu awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Dąb Dębno - Ina Goleniów 2:1 (0:0)
Bramki: Szczepanik (65'), Dłubis (86') - Banachewicz (47')

Dąb Dębno: Swakowski- Osowski, Wachowski, Majewski, P.Rosadziński (A. Rosadziński)- Laska, Wiśniewski, O.Szczepanik, Majchrzak, Walków (Kuśnierczak)- Dłubis (M.Rosadziński)

Ina Goleniów: Krawczyk - Szymfeld, Trosko, Stuba (87' Jakubowski), Listkiewicz - Lubośny (87' Mojsiewicz), Sidorowicz (76' Komenda), Banachewicz, Gałgan, Jarząbek - Wiśniewski.

relacjďż˝ dodaďż˝: KelvinCors