Porażka z Legionovią
W meczu III kolejki Kotwica przegrała z Legionovią Legionowo 1:3. Jedyną bramkę dla kołobrzeżan zdobył w 23 minucie Patryk Skórecki. Dla gości odpowiedzieli Sasa Kovjenić, Sebastian Czapa i Lazar Pavić.
W ósmej minucie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Legionovii. Dośrodkowywał z prawej strony Tomasz Rydzak, ale sędzia przerwał grę, bo interweniujący Paweł Waśków był faulowany. Kwadrans później było 1:0 dla Kotwicy. Z prawej strony dograł Krzysztof Biegański, a akcję wykończył płaskim strzałem przy słupku Patryk Skórecki. Niestety, po zdobyciu bramki nasz zespół cofnął się, oddając pole gry drużynie przeciwnej. Zemściło się to najpierw w 29, a ponownie w 38 minucie. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym zablokowany strzał Samuelsona Odunki skutecznie dobił Sasa Kovjenić, a następnie podanie Szymona Lewickiego z ostrego kąta wykończył Sebastian Czapa.
Tuż przed przerwą kolejną dobrą okazję miał Odunka, który przebiegł z piłką niemal pół boiska, wyszedł sam na sam z bramkarzem i dopiero świetna interwencja Mateusza Miki uchroniła Kotwicę przed utratą trzeciej bramki.

Po przerwie dobrą okazję do wyrównania mieli kołobrzeżanie. Patryk Pietras dogrywał do wychodzącego na czystą pozycję Rydzaka, ale w ostatniej chwili podanie przeciął Kamil Dankowski. W drugiej części meczu jednak Kotwica największe zagrożenie stwarzała dzięki dalekim wrzutom z autu Bartosza Soczyńskiego. Goście tymczasem konsekwentnie trzymali się swojej taktyki, a w 80 minucie przeprowadzili szybką kontrę, którą strzałem do pustej bramki wykończył Lazar Pavić.

W końcówce już okazji do zmiany wyniku nie było i trzy punkty pojechały do Legionowa. Teraz przed piłkarzami Kotwicy daleka wyprawa do Brzeska na mecz z Okocimskim KS. Rywale po dwóch meczach bez wygranej przełamali się i pokonali na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Brzesku w sobotę 23 sierpnia o godzinie 17:00.

KOTWICA KOŁOBRZEG - LEGIONOVIA LEGIONOWO 1:3
1-0 Patryk Skórecki (23')
1-1 Sasa Kovjenić (29')
1-2 Sebastian Czapa (38')
1-3 Lazar Pavić (79')

Kotwica: 33. Mateusz Mika - 8. Bartosz Soczyński, 18. Jakub Poznański, 28. Paweł Szutenberg, 11. Łukasz Cebulski (73, 15. Mateusz Świechowski) - 10. Tomasz Rydzak, 91. Konrad Mularczyk, 93. Patryk Pietras, 99. Krzysztof Biegański (61, 17. Tomasz Bejuk), 7. Patryk Skórecki - 88. Damian Kugiel (40, 77. Kacper Rak; 82. 23. Tomasz Pikuła).

Legionovia: 12. Paweł Waśków - 2. Konrad Wieczorek (84, 24. Marcin Stromecki), 25. Kamil Dankowski, 4. Miha Goropevšek, 3. Michał Kołodziejski - 14. Samuelson Odunka (64, 21. Kamil Tlaga), 22. Lazar Pavić, 15. Łukasz Kominiak (78, 6. Paweł Broniszewski), 8. Sebastian Czapa, 16. Saša Kovjenič (52, 10. Paweł Wolski) - 20. Szymon Lewicki.

1:3 Pavic 79'

żółte kartki: Skórecki - Odunka, Czapa, Kovjenič, Pavić, Stromecki. sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)

Dane pomogli uzupełnić: Dziki, GKSRMT, Rolnik2012 - dziękujemy