Skromnie na koniec października
autor: P.Zgraja Drugi raz w tym sezonie Flota Świnoujście pokonała Wigry Suwałki. Jednobramkowe zwycięstwo Wyspiarzom zapewnił Sebastian Olszar. Beniaminek na pewno pozostawił po sobie dobre wrażenie. Goście często atakowali świnoujścian, kilka razy odważnie szukając strzałów zza szesnastki. Po strzelonym golu Wyspiarze umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki i dowieźli 1:0 do końcowego gwizdka.
W początkowym fragmencie spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni. Aktywny w zespole Wigier był Karol Mackiewicz. Jego dwa strzały nie sprawiły jednak problemów golkiperowi Floty Świnoujście. Mecz jednak raczej rozczarowywał kibiców, którzy w piątkowe popołudnie przybyli na stadion. W 34. minucie kolejny strzał z dystansu oddali goście. Zza pola karnego uderzył Sebastian Radzio, a futbolówkę do boku skutecznie sparował Darko Brljak. Mimo przewagi Wigier, to Wyspiarze objęli prowadzenie. Rajd prawy skrzydłem przeprowadził Sebastian Kamiński, płasko dograł piłkę na czwarty metr, a tam bez kłopotów w bramce umieścił ją Sebastian Olszar.

Na początku drugiej części niecelny strzał na bramkę gości oddał Arkadiusz Reca. Niedługo po jego próbie szansę miał Michał Kopczyński , ale po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od jednego z graczy Floty i wyszła poza boisko. Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Ciągle brakowało okazji podbramkowych. W 64. minucie zrobiło się gorąco w polu karnym Floty. Po strzale Kamila Lauryna piłka trafiła w Marka Opałacza, a goście uważali, że defensor Floty w tej sytuacji zagrał ręką. Sędzia takiego zagrania się nie dopatrzył i pozostał niewzruszony na protesty przyjezdnych. Goście najlepszą okazję mieli w 77. minucie. Mocny strzał zza szesnastki oddał Karol Mackiewicz, piłkę trącić próbował jeszcze Sebastian Radzio, jednak Darko Brljak nie dał się zaskoczyć.

1:0 - 41' - Olszar dodaj video
Flota: 1. Darko Brljak - 7. Łukasz Sołowiej, 4. Michał Stasiak, 6. Marek Opałacz - 15. Sebastian Kamiński, 8. Marek Niewiada, 14. Daniel Brud, 11. Rafał Grzelak (90' 2. Sebastian Zalepa), 19. Arkadiusz Reca - 33. Sebastian Olszar (90' 26. Dawid Kort), 13. Charles Nwaogu (70' 21. Dawid Retlewski)

Wigry: 1. Karol Salik - 23. Jakub Bartkowski, 33. Tomasz Jarzębowski (46' 17. kamil Lauryn), 4. Adrian Karankiewicz, 3. Artur Bogusz - 14. Bartosz Biel, 31. Michał Kopczyński (84' 26. Piotr Karłowicz), 16. Maksims Rafaļskis, 21. Sebastian Radzio, 11. Karol Mackiewicz, 13. Darvydas Šernas (66' 20. Marcin Tarnowski)

żółte kartki: Reca, Opałacz (Flota) / Biel, Lauryn (Wigry) sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, krycha1999 - dziękujemy