Mogło być lepiej
autor: Krzysztof Cichomski C80 Flota Świnoujście nie zdołała wygrać w Łodzi. Wyspiarze na wyspę Uznam wrócą z punktem po remisie 1:1. Jedyną bramkę dla świnoujścian zdobył Rafał Grzelak, wychowanek Widzewa. Wyspiarze tuż na początku drugiej części mogli objąć dwubramkowe prowadzenie, ale zamiast tego, gola zdobyli łodzianie.
Lepiej w mecz weszli gospodarze. Sporo wiatru w ofensywie robił Mateusz Janiec, ale jego koledzy nie potrafili tego wykorzystać. Po szybkiej akcji z woleja niecelnie uderzył Konrad Wrzesiński, a ze strzałem Borisa Dosljaka pewnie poradził sobie bramkarz Wyspiarzy. Przyjezdni nie pozostali dłużni i po kwadransie gry byli o krok od otworzenia wyniku. Po zagraniu Rafała Grzelaka niepewnie interweniował Krystian Nowak, ale futbolówka trafiła jedynie w słupek. Okazję miał także Arkadiusz Reca. Tym razem Krystian Nowak uratował swój zespół blokując strzał zawodnika Floty. W 30. minucie łodzianie znów zagrozili bramce Darko Brljaka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Hiszpan Cristian del Toro, a jego strzał choć celny, był zbyt lekki, aby pokonać golkipera Floty. Końcówka pierwszej części należała jednak do gości. Szarżującego Charlesa Nwaogu sfaulował w polu karnym Dino Hamzić. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Rafał Grzelak i pewnym strzałem dał prowadzenie Wyspiarzom. W 43. Minucie o włos od podwyższenia wyniku był Charles Nwaogu, a po chwili tuż obok bramki Floty z dystansu uderzył Marcin Kozłowski.

Świnoujścianie niedługo po pierwszym gwizdku w drugiej połowie, powinni podwyższyć prowadzenie. Strzał Charlesa Nwaogu odbił jednak Dino Hamzić, który równie dobrze poradził sobie z dobitką Sebastiana Olszara. Wściekły był trener Tomasz Kafarski, bowiem drugi gol mógł bardzo przybliżyć Wyspiarzy do wygranej. Nie trzeba było długo czekać, a sytuacja zemściła się na przyjezdnych. W 63. minucie precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Piotr Mroziński i zrobiło się 1:1. Spotkanie zyskało na atrakcyjności. Problemy bramkarzowi gospodarzy strzałem z rzutu wolnego sprawił Paweł Lisowski, a po chwili tuż obok bramki Floty uderzył Mateusz Broź. W 73. minucie Paweł Lisowski miałby jeszcze lepszą okazję, lecz uprzedził go Charles Nwaogu, który oddał niecelny strzał. Ostatnie minuty należały do Widzewa. Groźnie z rzutów wolnych uderzali Rafał Augustyniak i Hiszpan Cristian del Toro. Mimo okazji i prób, ani jedni, ani drudzy nie zdobyli drugiej bramki.

1:1 - 63' - Mroziński
WIDZEW: Dino Hamzić - Marcin Kozłowski, Krystian Nowak, Wołodymyr Pidwirnyj, Cristian Tomas del Toro, Boris Dosljak (61' Rafał Augustyniak), Piotr Mroziński, Dimitrije Injac, Mateusz Janiec (46' Mateusz Broź), Konrad Wrzesiński, Adam Duda

FLOTA: Darko Brljak - Łukasz Sołowiej, Michał Stasiak, Marek Opałacz, Sebastian Kamiński, Marek Niewiada, Paweł Lisowski, Rafał Grzelak (75' Daniel Brud), Arkadiusz Reca (86' Nenad Erić), Sebastian Olszar, Charles Nwaogu (82' Dawid Kort)

Żółte kartki: Dino Hamzić, Wołodymyr Pidwirnyj, Piotr Mroziński (Widzew) / Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Sebastian Kamiński (Flota) sędzia: Dominik Sulikowski (główny), Jakub Winkler, Marek Szerszeń (asystenci), Michał Żurawski (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, Bengoro, , Lukas1986, Lukas1986 - dziękujemy

T. Kafarski: Mam mieszane uczucia po tym meczu (Bengoro)