Udana inauguracja beniaminka z Maszewa
autor: Pszczółek
Udanie zainaugurowali rozgrywki w Regionalnej Klasie Okręgowej piłkarze Masovii Maszewo.
Beniaminek tych rozgrywek po rocznej banicji w A klasie znowu mógł zaprezentować się swoim kibicom na wyższym poziomie rozgrywkowym i zrobił to w dobrym stylu pokonując Ehrle Espadon Dobra Szczecińska 3:0. Tuż przed pierwszym gwizdkiem miało miejsce uroczyste wręczenie pucharu za awans z rąk delegata ZZPN Pana Juliana Bumbula, który odebrał kapitan maszewskiego zespołu Kamil Młynarczyk.
Pierwsza bramka dla gospodarzy padła w dość kontrowersyjnej sytuacji. Po wrzucie z autu piłkę otrzymał Marcin Psujek i zagraniem wzdłuż bramki obsługuje Damiana Michalczyka, który pakuje piłkę do pustej bramki. Goście nerwowo zareagowali w tej sytuacji reklamując że piłkę z autu powinni wrzucać oni, jednak arbiter decyzji nie zmienił i Masovia cieszyła się z prowadzenia. Nerwowość w drużynie gości spowodowała że gra z ich strony bardzo się zaostrzyła czego efektem była czerwona kartka (konsekwencja otrzymania drugiej żółtej kartki) w 17 minucie dla jednego z zawodników Ehrle za brutalny faul na Szymonie Dębowczyku. To znacznie ułatwiło zadanie podopiecznym Błażeja Olszewskiego którzy grając w przewadze praktycznie przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Jeszcze w pierwszej połowie strzelec pierwszej bramki mógł podwyższyć rezultat spotkania. Jednak będąc sam na sam z bramkarzem jego strzał z 11 metrów był niecelny. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Maszewiacy stworzyli kilka stuprocentowych sytuacji, w których niestety zabrakło zimnej krwi aby podwyższyć wynik meczu. Dopiero w 70 minucie po asyście Janka Rokoszewskiego strzałem głową na 2:0 podwyższa Kamil Młynarczyk. Wynik spotkania ostatecznie ustala technicznym strzałem Przemysław Stosio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Batalińskiego.

Bardzo cieszą 3 punkty na inaugurację, tym bardziej że osiągnięty został przez zespół w szeregach którego w meczowej 18 znalazło się aż 10 młodzieżowców z czego 8 to zawodnicy wieku juniora a 6 młodzieżowców wyszło na mecz w podstawowej '11'.

relacjďż˝ dodaďż˝: kichu

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2014/2015)
Masovia Maszewo Ehrle Dobra
3 0
16-08-2014 16:00
1 : 0 - 13' - Damian Michalczyk
2 : 0 - 70' - Kamil Młynarczyk
3 : 0 - 82' - Przemysław Stosio
MASOVIA: Łukasz Skorodyński - Marcin Psujek, Kamil Okrasiński, Damian Augustyniak - Piotr Wino, Paweł Wesołowski, Szymon Dębowczyk (75' Bartosz Bataliński), Przemysław Stosio, Krzysztof Wino (58' Grzegorz Szmyciński) - Kamil Młynarczyk (87' Marek Borek), Damian Michalczyk (56' Jan Rokoszewski).

EHRLE: Falkowski - Suchorzewski (46' Szumiato), Markiewicz, Kuśmirek (75' Kaczmarek), Andruszczak, Żywicki, Pawłowski (60' Koman), Pachuta, Grochowski (67' Marek), Watral, Sych

żółte kartki: Michalczyk, Młynarczyk (Masovia) - Pachuta x 2, Szumiato (Ehrle)
czerwona kartka: Pachuta - 17' (Ehrle) dwa napomnienia żółtą kartką sędzia: Andrzej Martynowicz - jako arbiter główny, Mateusz Kamiński i Bogusz Kluz - jako asystenci

Dane pomogli uzupełnić: kichu, GrandePrezes - dziękujemy