Sobotnie debiuty
Sobotę nasi piłkarze rozpoczęli nowy sezon w Bałtyckiej trzeciej lidze. Podopieczni Tadeusza Żakiety pokonali na swoim boisku Drawę Drawsko Pomorskie 3:1.
W barwach naszego klubu zadebiutowało trzech nowych zawodników. Swoją pierwszą bramkę w pierwszym zespole Gwardii w meczu o punkty zdobył Aleksander Karbowiak.

Z pozyskanych latem zawodników, w sobotę od pierwszej minuty wybiegł Łukasz Wiśniewski. 23-letni skrzydłowy trafił do naszego klubu z Bałtyku Koszalin. W spotkaniu przeciwko Drawie przebywał na placu gry do sześćdziesiątej piątej minuty, gdy został zastąpiony przez Ryukiego Kozawę. Wychowanek Startu Miastko sprawiał obrońcom gości wiele problemów. Niewiele zabrakło, by dynamiczny skrzydłowy już w swoim debiucie wpisał się na listę strzelców.

Obok Łukasza Wiśniewskiego, w sobotę oficjalny debiut w trójkolorowych barwach zaliczyli również Jakub Zejglic oraz Piotr Robakowski. Pierwszy z wymienionych przebywał na murawie nieco ponad kwadrans, wychowanek Arki Gdynia pięć minut przed końcowym gwizdkiem zastąpił na boisku autora trzeciego gola dla naszej drużyny, Macieja Stańczyka.

Sobotnie spotkanie było również wyjątkowe dla Aleksandra Karbowiaka. Bramka strzelona w dwunastej minucie meczu jest premierowym trafieniem siedemnastoletniego skrzydłowego w oficjalnym meczu pierwszego zespołu naszego klubu.
�r�d�o: gwardia-koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: KoCuReK