Asseco pewnie pokonuje Kotwicę
Asseco Gdynia pokonuje Kotwicę Kołobrzeg 82:69 w jedynym piątkowym meczu 2. kolejki II etapu Tauron Basket Ligi.
Gospodarze rozpoczęli ten mecz od mocnego uderzenia. Świetnie spisywał się A.J. Walton, który szybko zdobył 10 punktów. Po kolejnym trafieniu Łukasza Seweryna Asseco prowadziło już 21:4. Do końca tej części meczu dzięki niezłej grze J.J. Montgomery’ego Kotwica odrobiła część strat, ale i tak gdynianie bezpiecznie prowadzili. Drugą kwartę zespół trenera Davida Dedka rozpoczął od serii 7:0 i po dwóch akcja Piotra Szczotki wygrywał 32:15. Trochę bardziej aktywny był Grzegorz Arabas, ale to gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatecznie po wsadzie Romana Szymańskiego prowadzili po pierwszej połowie 38:25.
Dwa rzuty z dystansu Fiodora Dmitriewa oraz trafienie Waltona pozwoliły Asseco zdobyć przewagę 24 punktów w trzeciej kwarcie. Straty starał się zmniejszać Montgomery, ale na niewiele pozwalali gracze Asseco. W ostatniej części meczu kołobrzeżanie zbliżyli się do rywali na 12 punktów po akcji 2+1 Marka Piechowicza, ale wcześniej zdobyte prowadzenie ekipy z Gdyni wystarczyło do wygrania spotkania.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był A.J. Walton, który zdobył 27 punktów i pięć asyst. Fiodor Dmitriew dołożył do tego 18 punktów. W ekipie Kotwicy wyróżniał się J.J. Montgomery z 14 punktami.

(25:15, 13:10, 27:17, 17:27) dodaj video
Asseco: A.J. Walton 27 (5 as., 4 przechyty, 4 straty), Fiodor Dmitriew 18 (4x3), Przemysław Frasunkiewicz 11, Łukasz Seweryn 8, Piotr Szczotka 6 (8zb., 4 straty), Ovidijus Galdikas 4, Filip Matczak 4, Roman Szymański 2, Chris Paredes 2, Przemysław Żołnierewicz 0, Daniel Grujic 0
Kotwica: Jeremy Montgomery 14, Marek Piechowicz 11, Matthew Rosiński 10 (5 strat), Grzegorz Arabas 10, Rafał Bigus 9 (9 zb.), Terrell Parks 8 (4 przechwyty, 4 straty), Bartosz Ciechociński 5, Michael Gospodarek 2, Wojciech Złoty 0.