Biało-zieloni pokonują Wyspiarzy
Flota Świnoujście przegrała w Gniewinie z Lechią Gdańsk 2:0. Gdańszczanie wynik spotkania ustalili w pierwszej połowie meczu. Pierwszą bramkę w sobotnim sparingu zdobył Paweł Buzała w 18 minucie gry, a na 2:0 podwyższył siedem minut później Patryk Tuszyński. W zespole z wyspy Uznam testowany był 30-letni bramkarz Maciej Szlaga, który miniony sezon spędził w  Arce Gdynia.
Lechia objęła prowadzenie w 18 minucie. Paweł Buzała do końca powalczył o piłkę po podaniu od Pawła Dawidowicza i strzałem niemal z z narożnika boiska, pokonał bramkarza Floty. W 25 minucie drugą bramkę dla gdańszczan zdobył Patryk Tuszyński. Piłkarz Lechii zaskoczył Macieja Szlagę uderzeniem zza pola karnego. Wyspiarze znaleźli drogę do bramki biało-zielonych jeszcze przed przerwą, ale Christian Nnamani zdobył gola, znajdując się na pozycji spalonej.

W drugiej części Wyspiarze mieli kilka szans, na odwrócenie losów spotkania. Najpierw dobrą okazję zmarnował Mateusz Wrzesień, który indywidualną akcję zakończył niecelnym strzałem nad poprzeczką. Po rzucie rożnym obok bramki uderzył Marek Niewiada, a prezentu od obrony Lechii nie wykorzystał Ensar Arifović.

2:0 - 25' - Tuszyński
Lechia I połowa: Kacper Rosa – Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Adam Pazio – Chris Oualembo, Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Patryk Tuszyński, Piotr Wiśniewski – Paweł Buzała

Lechia II połowa: Kacper Rosa – Krzysztof Iwanowski (90' Damian Kugiel), Rafał Janicki, Krzysztof Bąk, Daniel Kutarba – Przemysław Frankowski, Wojciech Zyska, Przemysław Czerwiński (67' Kacper Łazaj), Mateusz Machaj, Piotr Grzelczak – Adam Duda

Flota: Maciej Szlaga (58' Łukasz Kupczanko) – Patryk Fryc (68' Mateusz Szałek), Michał Stasiak (68' Sebastian Zalepa), Sebastian Zalepa (46' Ivan Udarević), Radosław Jasiński (46' Marek Opałacz) – Mateusz Szałek (46' Mateusz Wrzesień), Maciej Mysiak (46' Bartłomiej Niedziela), Krzysztof Bodziony (46' Konrad Gilewicz, 85' Andrzej Fica), Christian Nnamani (46' Marek Niewiada), Bartosz Śpiączka (46' Piotr Kieruzel) – Charles Nwaogu (46' Ensar Arifović)

Dane pomogli uzupełnić: royal447, Bengoro - dziękujemy

Biało-zieloni pokonują Wyspiarzy (royal447)