Rewanż da odpowiedź
autor: MaggiW pierwszym meczu o 3. miejsce w Futsal Ekstraklasie, Pogoń '04 zremisowała na wyjeździe z Gattą Zduńska Wola 2:2.

Sobotni pojedynek był trzecim pomiędzy Pogonią '04 a Gattą w tym sezonie. Podobnie jak w 2 starciach sezonu zasadniczego, tym razem również skończyło się remisem. Kwestia zdobycia brązowego medalu rozstrzygnie się więc za tydzień, kiedy obie drużyny rozegrają rewanżowy mecz w hali przy ul. Twardowskiego 12B w Szczecinie.
W cieniu walki o miejsce na najniższym stopniu podium, Michał Marciniak z Gatty i Marcin Mikołajewicz z Pogoni '04 rywalizują o tytuł ligowego króla strzelców. W sobotę lepszy był podopieczny Wojciecha Sopura, który dwukrotnie umieścił piłkę w siatce 'zero-czwórki'. 26-latek występujący w Zduńskiej Woli wyprzedził tym samym popularnego 'Mikiego' o 1 trafienie.

Portowcy przeciwko Gatcie radzili sobie bez kontuzjowanych Ricardo i Łukasza Tubackiego. Pomimo braków i straty gola już po 20 sekundach gry, tuż po przerwie wzięli się za odrabianie strat. Dwa gole Michała Kubika pozwoliły podopiecznym Gerarda Juszczaka wyjść na prowadzenie, ale w 34. minucie wynik meczu ustalił Marciniak.

Na 2 minuty przed końcem spotkania trener Sopur zdecydował się na wycofanie bramkarza, ale do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. O 3. lokacie na koniec sezonu 2012/13 zadecyduje więc rewanż, który zostanie rozegrany w przyszłą sobotę w Szczecinie.
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Chelsea

Ekstraklasa Futsalu play-off o m. 3-4 (2012/2013)