Obrońca tytułu lepszy od Barnima
autor: W. PieczyńskiZawodniczki UKS Barnim Goleniów przegrały w pierwszym meczu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek w piłce siatkowej, z obrończyniami tytułu Energą Gedania Gdańsk 0:3.
Nie była to jednak zdecydowana porażka z głównymi faworytkami do mistrzostwa, choć w trzecim secie goleniowianki opadły już z sił. Zawodniczki Jana Staniuchy nie poddały się, choć przed meczem były skazywane na zdecydowaną porażkę i dzięki świetnej grze blokiem, do końcowych chwil zarówno pierwszego (23:25), jak i drugiego seta (21:25), nie było wiadomo, która drużyna zakończy go zwycięsko. Dopiero w trzeciej odsłonie, od stanu 9:9, zawodniczki Barnima opadły z sił i nie były już w stanie walczyć jak równy z równym, z mocną kadrowo drużyną z Gdańska. Przegrały ostatnią partię 14:25.
W ekipie Gedanii świetne zawody rozgrywała Magda Damaske, zawodniczka, która parę dni temu zdobyła z reprezentacją Polski złote medale mistrzostw Europy kadetek. To w dużej mierze, dzięki niej, gdańszczanki potrafiły wygrać spotkanie z ekipą Barnima, o czym świadczy 25 zdobytych przez nią punktów. W ekipie Barnima najwięcej, jedenaście punktów zdobyła Katarzyna Głuchowska.

Mimo porażki, goleniowianki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i mogą ze spokojem podejść do kolejnego spotkania, które rozegrane zostanie w czwartek o godzinie 16:00. W nim UKS Barnim Goleniów zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. Jutrzejsze rywalki goleniowianek bardzo słabo zaprezentowały się w swoim pierwszym meczu, przegrywając z Silesią Volley (Mysłowice) 0:3. Choć zespół z Mysłowic do potentatów nie należy, Sandecja uległa gładko we wszystkich setach, kolejno 25:14, 25:19 i 25:15.

W spotkaniach grupy A również nie było większych niespodzianek. Zwycięzca turnieju półfinałowego w Goleniowie, zespół Sparty Warszawa pokonał MOS Wieliczka 3:1, natomiast drugi z głównych faworytów całego turnieju Pałac Bydgoszcz dość łatwo ograł MKS Dąbrowę Górniczą 3:0.