Krok od awansu
autor: Wilki Morskie SzczecinKoszykarki King Wilków Morskich Szczecin wygrały pierwsze spotkanie półfinałowe z Ineą AZS-em Poznań i już tylko jednego zwycięstwa brakuje im do awansu do ekstraklasy!
Wilczyce Morskie pokonały poznanianki sześcioma punktami, chociaż od początku drugiej odsłony z minuty na minutę powiększały swoją przewagę i pod koniec trzeciej ćwiartki, po bardzo dobrej obronie i konsekwentnej grze w ataku, prowadziły już 48:28. Jednak w ostatnich niespełna trzynastu minutach Inea odrobiła stratę czternastu punktów, stąd trener Krzysztof Koziorowicz przestrzega przed hurraoptymizmem.
- To dopiero pierwszy krok do awansu, bo czwarta kwarta pokazała, że AZS jest dobrym i wymagającym przeciwnikiem - mówi szkoleniowiec Wilków Morskich. - Z drugiej strony dobrze się stało, że nie wygraliśmy tego spotkania dwudziestoma punktami, bo dzięki temu w Poznaniu dziewczyny wyjdą na boisko równie skoncentrowane jak dzisiaj.
Tego skupienia w dzisiejszym spotkanie nie zabrakło, chociaż pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów były nerwowe. Najszybciej stres opanowały Magdalena RadwanKlaudia Sosnowska. Pierwsza otworzyła mecz rzutem za trzy, ta druga zaś kończyła akcje podkoszowe. To one były najskuteczniejszymi Wilczycami na parkiecie. Radwan zdobyła 15, a Sosnowska 14 punktów oraz zanotowała 7 zbiórek i zaliczyła 8 asyst. Czternaście punktów na swoje konto zapisała również Joanna Kędzia, a pierwsze z nich uzyskała w drugich dziesięciu minutach. Środkowa Wilków Morskich, tak jak i cała drużyna, w tym czasie świetnie radziła sobie w defensywie, przez co akademiczki przez blisko dziewięć minut nie trafiły ani razu do kosza. Podobna niemoc punktowa ogarnęła poznanianki zaraz po przerwie. W ciągu prawie dziewięciu minut trzeciej kwarty rzuciły tylko dwa oczka, a zawodniczki Koziorowicza odskoczyły na wspomnianych już dwadzieścia punktów. Od tamtej pory Inea, głównie za sprawą Kingi Woźniak, zaczęła odrabiać straty, ale wygrana Wilczyc ani przez chwilę nie była zagrożona.
Drugie i być może ostatnie spotkanie odbędzie się w sobotę w Poznaniu. Awans do ekstraklasy uzyskają zwycięzcy półfinałów, a w finale I ligi, który zostanie rozegrany pomiędzy wygranymi półfinalistami, spotkają się już ekstraklasowe kluby. Oby jednym z nich były King Wilki Morskie Szczecin.

King Wilki Morskie Szczecin - Inea AZS Poznań 63:57 (16:15, 20:10, 15:12, 12:20)

King Wilki Morskie: Radwan 15, Sosnowska 14, Kędzia 14, Stasiuk 8, Gajdosz 6, Kotnis 3, Oses 3, Maruszczak 0 oraz Malczewska, Staszczyk, Król, Giedrojć.

Inea AZS: Durak 15, Skowronek 11, Woźniak 9, Idziorek 6, Telenga 6, Adamowicz 5, Koperwas 3, Marciniak 2 oraz Glinicka, Skoczylas, Lewińska, Wiśniewska.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel

I liga koszykarek - play off (2012/2013)