Efektowne zwycięstwo Darpolu
Mecz z Głazem Tychowo, którego ostateczny termin ustalony został w tygodniu poprzedzającym spotkanie, dla piłkarzy Darpolu był okazją do potwierdzenia dobrej dyspozycji jaką pokazali w poprzednich dwóch spotkaniach. Niestety kolejny raz przyszło im walczyć bez Mariusza Kołacza - etatowego bramkarza, a także bez nieobecnych Szymona i Grzegorza Zaborskich, Damiana Żaczka czy też Marcina Greckiego, co w znacznym stopniu ograniczało pole manewru w zestawieniu wyjściowej jedenastki.

Absencje w składzie miały z pewnością wpływ na początkowe minuty gry w wykonaniu piłkarzy z Barzowic. Dodatkowym utrudnieniem był niesprzyjający wiatr, który powodował, że rywale z Tychowa szybko mogli przenieść ciężar gry na połowę Darpolu. Praktycznie do dziesiątej minuty gry to właśnie goście byli stroną przeważającą, a wynikało to głównie z nieuporządkowanej gry gospodarzy, a co za tym idzie z licznymi stratami, sukcesywnie wykorzystywanymi przez przyjezdnych. Na szczęście dla piłkarzy z Barzowic bardzo skutecznie ze swoich zadań wywiązywała się defensywa pozwalając przeciwnikowi na jedno uderzenie z dalszej odległości, które nie sprawiło żadnych problemów Kacpurze. Po okresie słabej gry gospodarze powoli zaczęli łapać swój rytm, a efektem tego zdobyta bramka już przy pierwszej okazji. Szybko rozegrana piłka w polu karnym trafiła pod nogi Banasia, który odegrał ją jeszcze do nadbiegającego Wojciechowskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Po zdobyciu bramki zawodnicy z Gminy Darłowo poszli za ciosem co powinno zakończyć się podwyższeniem prowadzenia. Szansę na swoją drugą bramkę miał Wojciechowski, ale już w polu karnym przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Znane piłkarskie przysłowie mówi, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić i tak też było tym razem. Rzut wolny wykonywany ze skraju pola karnego, zbyt krótkie wybicie piłki wprost pod nogi piłkarza z Tychowa, a następnie uderzenie w kierunku bramki Kacpura zdołał jeszcze wybronić, ale wobec dobitki już był bezsilny. Utrata bramki podziałała demobilizująco na gospodarzy, którzy ponownie stracili swój rytm, ale pomimo to stworzyli w krótkim odstępie czasu jeszcze dwie stuprocentowe okazje do objęcia ponownego prowadzenia. I tym razem sam na sam z bramkarzem znajdował się Wojciechowski, ale jak widać tego dnia nie znalazł sposobu na skuteczne zwieńczenie swoich akcji. Ze strony piłkarzy z Tychowa należało obawiać się szybkich kontr oraz stałych fragmentów gry, ale do końca tej części gry, podobnie jak gospodarze, nie zdołali już umieścić piłki w siatce rywala.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dwóch akcji piłkarzy Głazu po dalekich wyrzutach z autu, ale w kolejnych minutach ton grze nadawali już tylko gospodarze. W zasadzie już pierwsza składna akcja zakończyła się zdobyciem bramki. Na prawym skrzydle udaną akcją popisał się Patryk Lorent przedzierając się w okolice pola karnego, a następnie dokładnie dośrodkował w pole karne na głowę Emila Ordaka, który w trudnej pozycji oddał strzał w kierunku długiego słupka co całkowicie zaskoczyło bramkarza. W kolejnych minutach gospodarze potwierdzili swoją dominację. Najpierw kolejny błąd w ustawieniu defensywy wykorzystał Ireneusz Krajewski wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem. Tym razem jednak zdołał umieścić piłkę w siatce, przepuszczając piłkę między nogami bramkarza. Utrata kolejnej bramki źle podziałała na piłkarza Głazu - Damiana Baranowskiego, który w drodze rewanżu bezmyślnie kopnął rywala już po gwizdku sędziego za co został odesłany do szatni. Gra w przewadze, oraz dwubramkowa przewaga pozwoliła gospodarzom na kontrolowanie przebiegu wydarzeń do ostatniego gwizdka, a w międzyczasie, wykorzystując luki w defensywie przeciwnika starali się zwiększyć rozmiary wygranej. Udało się to jeszcze trzykrotnie. Najpierw do futbolówki zagranej w poprzek pola karnego dopadł Sebastian Banaś spokojnie umieszczając ją w siatce. Następnie Ireneusz Krajewski indywidualną akcją zdołał wymanewrować bramkarza, a następnie umieścić piłkę w siatce pomimo asysty obrońcy, a na koniec płaskim strzałem z czternastego metra popisał się Artur Wierzbowski ustalając wynik spotkania na 6 : 1.

Analizując niedziele spotkanie z pewnością cieszy drugie 45 minut gry oraz postawa formacji obronnej, która pomimo gry bez etatowego bramkarza nie pozwoliła przeciwnikowi na stworzenie klarownej sytuacji podbramkowej. Martwi skuteczność w wykorzystywaniu sytuacji sam na sam, co należy zdecydowanie poprawić w kontekście kolejnych spotkań, w których rywal zapewne nie pozwoli na tak łatwe i częste pojedynki bezpośrednio z bramkarzem.

relacjďż˝ dodaďż˝: szopinho

Klasa Okręgowa - gr. Koszalin Płn. (2012/2013)