Porażka w Przybiernowie kończy marzenia Prawobrzeża o awansie
autor: paula16. seria spotkań przyniosła najważniejsze rozstrzygnięcie sezonu 2012/2013 w grupie I szczecińskiej B-klasy, w której rywalizuje Prawobrzeże Świnoujście. Awans do A-klasy zapewnił sobie Pomorzanin II Nowogard.
Aby promocja do wyższej klasy rozgrywkowej nowogardzian stała się faktem, jego imiennik Pomorzanin II Przybiernów musiał na własnym terenie pokonać Prawobrzeże Świnoujście i tak się właśnie stało. Goście na mecz do Przybiernowa przyjechali mocno osłabieni. Kontuzja wyeliminowała z tego meczu bramkostrzelnego i dynamicznego napastnika żółto-czerwonych Piotra Duraja, który był siłą napędową zespołu ze Świnoujścia.
Niestety brak filigranowego napastnika był bardzo widoczny. Prawobrzeże nie potrafiło utrzymać się przy piłce, tym samym gra prowadzona była w strefie obronnej żółto-czerwonych. Pomorzanin II konsekwentnie dążył do zdobycia bramki i już w 12. minucie spotkania dopiął celu, gdy niepilnowany zawodnik gospodarzy silnym strzałem z 17 metrów zaskoczył Kiełbasę. Strata bramki zdezorientowała świnoujski zespół, gdyż sytuacja, w której Prawobrzeże traci jako pierwsze bramkę zdarzyła się w rundzie wiosennej po raz pierwszy. W grze przyjezdnych panował chaos. Zawodnicy gości zamiast skupić się na szybkim odrobieniu strat zaczęli dyskutować z arbitrem i między sobą, co jeszcze gorzej wpływało na grę drużyny. Pomorzanin II widząc nieporadność rywali próbował podwyższyć wynik, by mieć bezpieczną przewagę.

W 20. i 28. minucie znów bardzo groźnie z okolic pola karnego Prawobrzeża strzelali gospodarze, jednak ich strzały były bardzo nieprecyzyjne. Prawobrzeże odpowiedziało tylko raz. W 31. minucie gry piękną wymianą podań z pierwszej piłki popisali się Rodź i Helt. Ten ostatni wyszedł sam na sam z przybiernowskim bramkarzem. Niestety skrzydłowy gości źle trafił w piłkę, która skoczyła na nierówności i nie trafił w bramkę. Akcja ta była jedyną składną akcją Prawobrzeża w całej pierwszej połowie meczu.

Dziesięć minut później wydawało się, że jest po meczu. Pomorzanin II znów łatwo dostał się pod bramkę Prawobrzeża i zdobył drugą bramkę. Na szczęście dla gości prowadzący to spotkanie pan Krycki dopatrzył się pozycji spalonej jednego z piłkarzy Pomorzanina II i nie uznał bramki. Na przerwę gospodarze schodzili z minimalnym prowadzeniem 1:0 i był to najmniejszy wymiar kary dla bardzo słabo grających świnoujścian.

W przerwie meczu trener gości zdecydował się na zmianę. W miejsce obrońcy Radosława Mączniańskiego na boisko wszedł dynamiczny pomocnik Rafał Kurczaba. Ta zmiana odmieniła Prawobrzeże. Nie mając nic do stracenia przyjezdni zaatakowali z furią bramkę Pomorzanina II. Szybki i dynamiczny Kurczaba raz po raz nękał obronę gospodarzy z prawej strony boska. Niestety wysiłki świnoujścian na niewiele się zdawały. Brakowało wykończenia akcji oraz zachowania zimnej krwi.

W 77. minucie Prawobrzeże mogło wyrównać. Dośrodkowanie Kurczaby z prawej strony zamykał wślizgiem na długim słupku Helt. Niestety i tym razem piłkarz Prawobrzeża nie trafił w światło bramki. Do końca meczu Prawobrzeże próbowało wyrównać, jednak czyniło to bez pomysłu. Obrońcy Pomorzanina II za każdym razem skutecznie wybijali świnoujścian z uderzenia. Wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania.

Prawobrzeże po 6 zwycięstwach z rzędu musiało przełknąć gorycz porażki. Niestety porażka ta nastąpiła w najgorszym momencie. Przegrana akurat z Pomorzaninem II Przybiernów spowodowała, że: po pierwsze imiennik przybiernowian Pomorzanin II Nowogard już awansował, bez względu na wyniki dwóch pozostałych meczów, gdyż nad obydwoma rywalami, którzy rywalizowali w Przybiernowie ma 7 punktów przewagi, a po drugie porażka 1:0 spycha Prawobrzeże na 3 miejsce w tabeli, gdyż świnoujski zespół ma gorszy bilans bezpośrednich meczów z Pomorzaninem II Przybiernów.

W Świnoujściu, jesienią 2012 roku, Prawobrzeże zwyciężyło Pomorzanin II Przybiernów 2:1, a teraz w Przybiernowie Pomorzanin II wygrał 1:0. Przy tej samej liczbie zdobytych punktów i wobec równego bilansu bramek w dwumeczu (2:2) bramka, którą Pomorzanin II Przybiernów zdobył w Świnoujściu - czyli bramka zdobyta na wyjeździe - powoduje, że to Pomorzanin II Przybiernów jest wyżej w tabeli. Tym samym oddala się ewentualna możliwość awansu z drugiej pozycji. Przed Prawobrzeżem teraz mecz ze zwycięzcami grupy.

W niedzielę 2 czerwca w Nowogardzie Prawobrzeże zmierzy się z Pomorzaninem II Nowogard. W formie w jakiej znajdują się piłkarze z Przybiernowa o zdobyczy punktowej nie ma co marzyć. Miejmy jednak nadzieję, że porażka ta to był wypadek przy pracy i żółto-czerwoni postarają się popsuć trochę statystyki liderowi.
�r�d�o: teufel

relacjďż˝ dodaďż˝: Junioro