Sparta Skalin nie do zatrzymania
autor: adaskoDnia 29.09.2012 o godzinie 16.00 w miejscowości Dalewo odbyło sie spotkanie 5 kolejki 2 grupy szczecińskiej B-klasy. Na przeciwko siebie stanęły drużyny zajmującego obecnie 3 miejsce, Ogniwa Dzwonowo (gospodarz wynajmujący obiekt w Dalewie) oraz lider rozgrywek szczecińskiej grupy 2 Sparta Skalin. Goście ze Skalina przed tym meczem stawiani byli w roli faworyta spotkania tym bardziej że do tej pory goście wygrali wszystkie mecze ligowe (4) i z dorobkiem 12pkt i bilansem bramkowym 14/3 pewnie przewodzą ligowej tabeli. Spotkanie rozpoczęło się z 10 min opóźnieniem od początku meczu tempo spotkania narzucił lider który mając świadomość deptającego mu po pietach wicelidera (ISKRA POMIEŃ) nie mógł sobie pozwolić na to by zespól gospodarzy sprawił niespodziankę.
Pierwsze 25 minut spotkania to nie ustające ataki Spartan które niestety nie przyniosły jednak powodzenia dopiero w około 28 minucie na strzał z około 27 m zdecydował się środkowy pomocnik gości Ł.Peas decyzja jaką podjął była niewątpliwie słuszna a przede wszystkim skuteczna gdyż po tym strzale piłka znajduje drogę do bramki tuż obok słupka niespełna 7 minut później ten sam zawodnik zdecydował się na LOB wychodzącego bramkarza gości i tym samy goście prowadza już 0:2.

Gospodarze jakby przyćmieni rezultatem spotkania chcieli znaleźć sposób na zmniejszenie przewagi gości i rozpoczęli szaleńcza pogoń za zmiana tego niekorzystnego rezultatu. W 42 minucie meczu na dośrodkowanie zdecydował się zawodnik gospodarzy,piłka wpadła w pole karne gdzie niefortunnie uderza w tylną część barku jednego z obrońców gości i zostaje skierowana w światło bramki gości na domiar złego piłka odbija się od słupka i uderza w stopę interweniującego bramkarza a ten nie mając w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia kieruje ja do własnej bramki i w ten oto sposób kończy się pierwsza cześć spotkania wynikiem 1:2.

Pierwsze 20 minut drugie połowy były bezbarwne zarówno z jednej jak i drugiej strony dopiero po około 25 minutach gry strzałem z dystansu po raz kolejny popisuje się grający z numerem 4 Ł.Peas i w ten oto sposób kompletuje HAT-TRICKA. Dziesięć minut później na listę strzelców wpisuje się P.Czechowski i mamy już 1:4 w końcówce meczu wynik na 1:5 ustala Ł.Peas który tym samy strzela swoja 4 bramkę w spotkaniu a 7 w sezonie. Zapomniał bym wspomnieć o zasługach prawego pomocnika zespołu Sparty który asystował przy 4 z 5 bramek strzelonych przez Sparte.

Reasumując przebieg spotkania możemy śmiało stwierdzić że Ogniwo nie było zbyt wymagającym przeciwnikiem dla zespołu Sparty choć jak wiadomo w futbolu nigdy nie jest łatwo tym razem Skalin wyszedł z opresji obronną ręką i z dorobkiem 15pkt i bilansem 19/4 nie opuszcza fotelu lidera i z niecierpliwością czeka na dzisiejsze spotkanie Kluczevii II Stargard z ISKRA POMIEŃ Które odbędzie się w niedziele 30.09 o godzinie 17. Wszystkich chętnych zapraszam na to spotkanie
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne

relacjďż˝ dodaďż˝: mystery

B klasa Szczecin gr. 2 (2012/2013)
Ogniwo Dzwonowo Sparta Skalin
1 5
29-09-2012 16:00
Bramki: Paweł Drabot (sam.) (Ogniwo) / Łukasz Peas 4 , Piotr Czechowski (Sparta). dodaj video
sędzia: Skalski

Dane pomogli uzupełnić: cristiano15, - dziękujemy