Remis w Toruniu
autor: robertjanPogoń ’04 zremisowała 3-3 z Marwitem Toruń w meczu kończącym pierwszą rundę zasadniczą sezonu 2012/13 Futsal Ekstraklasy. Mimo podziału punktów szczecinianie pozostali na pozycji lidera.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, już w 37 sekundzie Michał Wiśniewski pokonał strzałem po ziemi Nicole Neagu. Portowcy w pierwszych minutach nie mogli przedrzeć się pod bramkę przeciwników, strzałów z dystansu próbowali Michał Kubik, Marcin Mikołajewicz oraz Douglas, jednak były one nieskuteczne. Dopiero w 8 minucie Kubik podał do Mikołajewicza, a ten pokonując Foltyna strzałem z woleja doprowadził do wyrównania. Torunianie po stracie bramki na jakiś czas zepchnęli przyjezdnych do defensywy, ale na niewiele to się zdało, cztery minuty później po indywidualnej akcji Kubik dał prowadzenie dla „zero-czwórki”.
Na 3 minuty przed końcem znowu swoimi umiejętnościami popisał się Kubik. Tak samo jak przy swojej pierwszej bramce przechwycił piłkę, popędził na bramkę przeciwnika i pokonał bramkarza. Tuż przed przerwą szczecinianie prowadzili już dwiema bramkami, ale odpowiedź Marwitu była natychmiastowa, chwilę później po golu Kubika na 3-2 strzelił Mykola Morozov. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie gra toczyła się głównie w środkowym sektorze parkietu. W 33 minucie, po dwójkowej akcji Romana SmirnovaDenysa Diemisheva torunianie wyrównali strzałem z bliskiej odległości. Strzelona bramka nieco ożywiła spotkanie, ale żadnej ze stron nie udało się strzelić decydującego gola.

Pogoń’ 04 remisując w Toruniu kontynuuje passę meczów bez porażki, szczecinianie mają już na swoim koncie 10 nieprzegranych spotkań. Okazja do wyrównania klubowego rekordu już w następnym tygodniu podczas mecz przy ulicy Twardowskiego z Clearexem Chorzów.

3:3 - Denis Demiszew32'36''
Marwit Toruń: Maciej Foltyn, Bartosz Sekretarski - Michał Maciąg, Michał Wojciechowski, Dmytro Korecki, Mateusz Kończalski, Mykola Morozow, Denys Demiszew, Daniel Lebiedziński, Patryk Szczepaniak, Sylwester Kieper, Damian Matusiak, Oleksandr Szamotij

Pogoń 04 Szczecin: Nicolae Neagu, Łukasz Koszmider - Łukasz Tubacki, Marcin Mikołajewicz, Łukasz Żebrowski, Douglas Dos Santos Nicolau , Maciej Wołoszyn, Ricardo Gomes Junior, Artur Jurczak, Michał Kubik, Daniel Maćkiewicz, Paweł Bogucki

żółta kartka: Nicolae Neagu (Pogoń 04) sędzia: Marek Czernachowski, Krzysztof Bernaś, Jarosław Gryckiewicz

Dane pomogli uzupełnić: Chelsea, Paju, Bengoro - dziękujemy