147 kilometrów biegiem i marszem
autor: e-kg.plKołobrzeżanin Zbigniew Malinowski i pochodzący ze Świnoujścia Marek Stefanicki zostali zwycięzcami I Ultramaratonu i Rajdu Pieszego Szczecin - Kołobrzeg. Łącznie na liczącej 147 kilometrów trasie pojawiło się 49 zawodników. Impreza zorganizowana została w ramach Kołobrzeskiego Festiwalu Zdrowia, jednak rozpoczęła się w piątek o godzinie 18:00 w Szczecinie. Z Placu Orła Białego zawodnicy wyruszyli w kierunku Kołobrzegu, przekraczając po drodze sześć punktów kontrolnych w Sownie, Maszewie, Nowogardzie, Płotach, Brojcach i Byszewie. Biegacze na pokonanie trasy mieli 24 godziny, natomiast limit dla uczestników rajdu pieszego wynosił 48 godzin. Trasa przygotowanego rajdu biegła nie tylko przez ulice ale również przez pola, lasy. Zarówno w nocy jak i w dzień zdarzały się przypadki, że zawodnicy zbaczali z trasy. Kilkunastu zawodników z różnych powodów nie ukończyło rywalizacji.
Wśród ultramaratończyków najlepszy okazał się niezawodny Zbigniew Malinowski. Pokonał trasę w 15 godzin i 5 minut. Tuż za nim uplasował się mieszkający w Hiszpanii Marek Sacewicz. Trzeci na mecie blisko 2 godziny później pojawił się Marek Schmit (17h51min). Rajd pieszy wygrał reprezentujący 'Włóczykij Świnoujście' Marek Stefanicki. Na linii mety pojawił się on po ponad 25 godzinach morderczego marszu. Drugi na mecie pojawił się Kamil Gwadera (29h16min). Trzecia pozycja - to duet Mariuszem Mikołajczyk i Waldemar Wijatyk, którzy razem przekroczyli linię mety po 34 godzinach i 16 minutach.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Własne / e-kg.pl