201 bramek w XIV kolejce futsalu
autor: ryszard pakieserI LIGA. Dwa spotkania podczas XIV kolejki rozegrała drużyna Prawie Piłkarzy. W pierwszym z nich bez większych problemów pokonała UKS OHP 21:4 a nie lada wyczynem popisał się Marcin Kowalczyk, który zdobył 14 bramek i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji strzelców I ligi wyprzedzając rzutem na taśmę Adama Kwaśniewskiego z DB Port. W drugim pojedynku Prawie Piłkarze okazali się lepsi od Komfortu wygrywając 6:4 i zdobywając decydujące bramki w ostatnich pięciu minutach spotkania. Zwycięstwa te sprawiły, że Prawie Piłkarze zapewnili sobie pierwszoligowy byt.
Również dwa spotkania rozegrała drużyna Prawobrzeża. W sobotnie popołudnie Prawobrzeże pokonało OS Reda 14:9 a pięć bramek dla zwycięskiej druzyny zdobył Marcin Kowalski. Porażka ta sprawiła, że drużyna z Redy w przyszłym sezonie zagra w gronie drugoligowców.W kolejnym pojedynku Prawobrzeże zmierzyło się z młodzieżowym zespołem Pogoni 04 ulegając podopiecznym Grzegorza Usowicza 0:5. Emocji natomiast nie brakowało w pojedynku Drink Teamu z KP Sztorm. Do ostatnich sekund tego pojedynku wynik był sprawą otwartą a bramkę na wagę jakże cennego punku Drink Team zdobył na 45 sekund przed końcem. Wynik mógłbyć zupełnie inny gdyby na dwie minuty przed końcem przy stanie 7:6 dla Sztromu zawodnicy tej drużyny wykorzytali sytuację 3 na 1.

II LIGA gr A
Drugiej w sezonie porażki doznała drużyna Bastionu, która uległa 'księgowym' z Biuro24h.pl 4:5. spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy z Biuro24h.pl znając wagę tego pojedynku podeszli do niego z wielkim zaangażowaniem i szacunkiem do przeciwnika. Obie drużyny stworzyły w tym spotkaniu wiele sytuacji do strzelenia bramki jednak dobrze tego dnia dysponowany bramkarz 'księgowych' Piotr Kuligowski dał się pokonać tylko czterokrotnie w tym raz po strzałach Tomasza Skibińskiego, najlepszego strzelca w tej grupie. Trzy pojedynki rozegrały drużyny z grupy spadkowej. Cenne zwycięstwo odnieśli seniorzy z OHP, którzy pokonali FC Aquila 8:6. W drugim spotkaniu w niedzielne południe FC Aquila zremisowała z Degustatorami 8:8 przegrywając do przerwy 4:6. Klasą samą w sobie w tym spotkaniu był były reprezentant Polski w futsalu Mariusz Lewandowski, który zdobywając pięć bramek dla swojej drużyny walnie przyczynił się do zdobycia przez Degustatorów jednego punktu. W ostatnim pojedynku Netto pokonało 5:3 grającą przez całe spotkanie w czterosobowym składzie drużynę Home.pl. Trzy bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył grający manager Remigiusz Ramutkowski.

II LIGA gr B
Do ostatniej kolejki ważyły się losy awansu z tej grupy. Ostatecznie w przyszłym sezonie w gronie pierwszoligowców zobaczymy drużyny UniCredit oraz Wichra Warszewo. W piatkowy wieczór zainteresowane drużyny rozegrały decydujące spotkania. W pierwszym z nich UniCredit dość niespodziwanie i sensacyjnie uległ Wichrowi 11:16 a osiem bramek w tym spotkaniu zdobył Daniel Leśnik, który walnie przyczynił się do zdobycia cennych trzech punktów. Wynik tego spotkania sprawił, że w następnym spotkaniu tramwajarze z Klonowica aby awansować musieli zdobyć komplet punktów z UniCreditem. Spotkanie to było pojedynkiem snajperów, z jednej strony marcin Gniotek zdobył sześć bramek dla UniCredit natomiast Bartosz Szymański zdobył pięć bramek pięć bramek dla tramwajarzy. Ostatecznie zwycięsko z tej potyczki wyszli podopieczni Sebastiana Szymczaka wygrywając 14:10 tym samym pozbawiając tramwajarzy szans na awans. Swoje spotkanie rozegrała również drużyna Qbańskiego Luzika. Mimo tego, że to Szczecińska/Futsal prowadziła do przerwy 3;1 to Qbański po przerwie prowadził grę i zdobywał bramki odnosząc zasłużone zwycięstwo 6:4. dwa spotkania rozegrały pomiędzy sobą drużyny juniorów Qbańskiego Luzika oraz Izby Celnej. W pierwszym spotkaniu rozegranym w piątkowy wieczór celnicy okazali się lepsi wygrywając 5:2. Natomiast w niedzielę celnicy prowadzili do przerwy 2:1 jednak to juniorzy zdobyli w tym spotkaniu komplet punktów wygrywając 5:3 rewanżując się tym samym celnikom za piątkową porażkę.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/slpn.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: SLPNkrzysiek