Sparingowe Vinety zwycięstwo nad drużyną z Młodej Ekstraklasy
autor: jurgolBardzo miłe wieści dla sympatyków Vinety Wolin napłynęły z Międzyzdrojów. We wtorek ich piłkarze rozegrali sparing z drużyną z Młodej Ekstraklasy Ruchu Chorzów. Wolińscy zawodnicy nie przestraszyli się nazwy renomowanego Rywala i zwyciężyli Ruch 1:0, bardzo mądrze realizując zadania taktyczne nakreślone przez Trenera Andrzeja Ossowicza.

Początek spotkania można określić mianem ' badania się' obu drużyn. Lekką przewagę mieli Goście ze Śląska, ale nie przekładało się to na sytuacja strzeleckie. Wolinianie wyprowadzali ciekawe kontry, jednak również nie umieli znaleźć sposobu na bramkarza chorzowskiej ekipy. Pod koniec pierwszej połowy Ruch stworzył sobie dwie dobre okazje, ale pewnymi interwencjami popisał się Mariusz Bratkowski. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 0-0.
Druga połowa podobna do pierwszej. Piłkarze ' niebieskich' próbowali grać kombinacyjnie ale nie byli w stanie oszukać dobrze grającej w tym spotkaniu obrony Vinety. Vineta dalej szukała swoich szans i pare razy mocno zagroziła bramce gości. W końcu po dośrodkowanie z rzutu wolnego Dawida Chwałka wykorzystał Kornel Pflantz i mieliśmy niespodziankę na stadionie miejskim w Międzyzdrojach.

Do końca spotkania Chorzowianie nie złamali obrony Wyspiarzy, mało tego tego to Wolinianie mieli bardzo dobrą okazję na podwyższenie wyniku ale strzał Patryka Dołęgowskiego minął bramkę chorzowskiego Ruchu.

Vineta: Bratkowski (Stankiewicz)- Pankowski, Chwałek, Osieleniec, Tomków, Nagórski Adrian, Wólczyński (Pflantz), Myślinski, Pflantz, Przewoźny (Tarka), Wróblewski (Dołęgowski).