Pewna wygrana Pogoni Połczyn-Zdrój'
Pogoń po bardzo ładnej grze pewnie pokonała w sobotę Wielim Szczecinek 1:0 (0:0). Bramka padła po składnej akcji i strzale Sławomira Woszczyńskiego. Piłkarze Pogoni pokazali, że stać ich na grę na wysokim poziomie. Połczyńscy kibice po meczu radowali się razem z piłkarzami dziękując za udany występ. Połczynianie nie byli faworytem przed tym meczem. Zanotowali w ostatnim czasie 3 porażki i trudno było doszukiwać się pozytywów w grze zespołu. Z kolei goście ze Szczecinka w 8 rozegranych na wiosnę meczach zanotowali 6 zwycięstw i tylko jedną porażkę z liderem Wiekowianką Wiekowo 3:1 (wyjazd) i remis z Darzborem 1:1.
Wielim w ostatniej kolejce pewnie pokonał Mechanika Bobolice 8:1, z którym Pogoń przegrała w Połczynie 5:1. Kibice byli zatem pełni obaw przed tym spotkaniem, ale jak się później okazało zupełnie nie potrzebnie.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Pogoni. Drużyna z Połczyna-Zdroju zdominowała Wielim Szczecinek narzucając gościom swój styl gry. Piłkarze Pogoni wyszli do meczu z determinacją i wolą walki. Efektem tego były liczne okazje do zdobycia bramki. Pierwszą wyśmienitą okazję w 12 minucie spotkania 'sam na sam' z bramkarzem zmarnował Sławek Woszczyński. Ten sam napastnik gospodarzy miał później jeszcze jedną dogodną sytuację w 26 minucie gry. W sumie Pogoń stworzyła sobie 4 dogodne sytuacje na strzelenie gola. Najbliższy tego osiągnięcia był kapitan połczyńskiej ekipy i niekwestionowany lider zespołu Mateusz Kowalczyk, po którego strzale piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, ale to Pogoń była stroną dominującą i kreującą akcje.

W drugiej Pogoń nie zamierzała poprzestać na remisie i groźnie atakowała. Akcja po, której padła bramka dla gospodarzy była ozdobą całego spotkania. Pogoń po kombinacyjnej grze w środku pola i rozegraniu piłki na prawe skrzydło zdobyła bramkę meczu, której autorem był Woszczyński. Po zdobyciu gola drużyna Pogoni nieco cofnęła się do obrony i mądrze broniła korzystnego rezultatu raz po raz groźnie kontratakując. W 90 minucie Wielim Szczecinek mógł doprowadzić do remisu, ale przed strata gola uratował drużynę z Połczyna pewnie spisujący się tego dnia bramkarz Puchala.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń (27 punktów) zdobyła kolejne cenne 3 punkty i zajmuje 13 pozycję w tabeli. W dniu jutrzejszym goniący Pogoń w tabeli Hubertus Biały Bór zmierzy się z liderem Wiekowianka Wiekowo. Natomiast Olimpem Złocieniec zremisował w sobotę z Sokołem Karlino 0:0 i wyprzedza drużynę z Połczyna o 1 punkt.

W najbliższą niedzielę Pogoń zmierzy się z zajmującym przedostatnią pozycję w tabeli Głazem Tychowo (14 punktów).

Pogoń: Puchala - Suchecki, Kułaga, Lisowski, Wasiluk - Woszczyński S., Halec, Gajewski, Tkacz (Siwiecki) - Kowalczyk, Walczak (Wojas)
Rezerwowi: Pedrycz, Kucz
�r�d�o: Krzysztof Szewczuk

relacjďż˝ dodaďż˝: polczynzdroj24