Niespodziewana klęska Spójni
autor: JurgolSpójnia Stargard Szczeciński przegrała z niżej notowanym Startem Lublin 64:69, w rozegranym awansem meczu 24. kolejki I ligi koszykówki mężczyzn. Mający niewielkie szanse na awans do fazy play-off Start zagrał bardzo ambitnie i odebrał walczącej o trzecie miejsce Spójni ważne punkty. Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, po dwóch trafieniach Grudzińskiego, rzucie wolnym Ochońsko i rzucie za trzy punkty Parzycha stargardzianie prowadzili 8:2. Szybko jednak stratę odrobili gospodarze, którzy za sprawą dwóch trójek Szymańskiego i Michalskiego, doprowadzili do remisu 10:10. Kolejne minuty ponownie należały jednak do stargardzian, który pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 19:14.
Kolejne dwie kwarty pokazały, że ambicja, często wygrywa z umiejętnościami. Słabsi technicznie, jednak walczący z sercem gospodarze, nie mieli problemów z dogonieniem przyjezdnych. Na prowadzenie 30:29 wyszli w 19 minucie meczu, a na koniec pierwszej połowy prowadzili 36:33.

Trzecia odsłona zadecydowała o wyniku spotkania. Podłamani przyjezdni z trudem przedostawali się pod kosz rywali. Start natomiast kontynuował doskonałą grę, powoli dobijając słabszych tego dnia stargardzian. Z minuty na minutę przewaga rosła, aż na koniec trzeciej kwarty sięgnęła 14 punktów.

W ostatniej odsłonie do ataków ponownie ruszyli przyjezdni. W siągu siedmiu minut zniwelowali różnicę do dwóch oczek. Zawody rozstrzygnął jednak faul niesportowy Wiktora Grudzińskiego na nieco ponad minutę przed końcem. Start trafił po nim dwa rzuty osobiste, dzięki czemu wyszedł na czteropunktowe prowadzenie. Później dołożył jeszcze jeden punkt z rzutu wolnego i ostatecznie Start wygrał 69:64.

W drużynie Startu Lublin najwięcej punktów zdobyli Piotr Pustelnik (16 punktów) oraz Rafał Król (15 oczek). Dla Spójni Stargard najwięcej punktów zdobył natomiast Tomasz Stępień, który trafił łącznie 24 punkty.

(14:19, 22:14, 22:11, 11:20) dodaj video
Start: Pustelnik 16, Król 15, Michalski 12, łuszczewski 9, Kowalski 7, Szymański 6, Aleksandrowicz 2, Myśliwiec 2.

Spójnia: Stępień 24, Parzych 12, Grudziński 10 (14zb), Bodych 5, Ochońko 4, Pabian 4, Kalinowski 3, Wojdyr 2

Dane pomógł uzupełnić: service - dziękujemy

Stępień: Zabrakło czasu i ambicji (service)