Znowu nie wykorzystali szansy
Spójnia Stargard przegrała w środowy wieczór w Siedlcach z SKK 72:62. Tym samym stargardzianie nie wykorzystali szansy wskoczyć do trójki, bo Dąbrowa poległa w Przemyślu.
Mecz zaczął się od niecelnych jednych jak i drugich. Jednak to stargardzianie zdobyli pierwsze punkty, a uczynił to Ochońko z półdystansu. Obie drużyny raziły nieskutecznością. Po połowie pierwszej kwarty stargardzianie prowadzili 5:4. Jednak po celnym jednym rzucie Parzycha i trójce Stępnia - Spójnia prowadziła 9:4. Goście powiększali systematycznie przewagę. Po trójce Pabiana gospodarze tracili już dziesięć punktów. Pierwszą kwartę wygrali przyjezdni 18:6.
Świetnie drugą kwartę rozpoczęli Stargardzcy koszykarze. Celna trójka Kaliny i 6:21. Po trzech minutach wynik się nieznacząco zmienił 11:23. SKK dużo rzucało za trzy i co ważne celnie. Przewaga zmalała do dziewięciu punktów. Niestety już tylko dwa punkty mieli podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza. Świetnie grał Sulima, który miał już na swoim koncie dziewięć punktów i wszystkie zdobył za linii 6,75. Spójnia straciła prowadzenie. Celny za trzy i było 29:28 dla Siedlczan. Jednak drugą kwartę świetnie zakończył Adam Parzych trafiając za trzy i z jedno punktowym prowadzeniem Spójnia schodziła do szatni.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od celnej trójki Sulimy. Minęły trzy minuty, a Spójnia nadal bez punktów w trzeciej kwarcie. Kosz wreszcie odczarował Ochońko i był remis 33:33. Po połowie trzeciej kwarty Spójnia traciła trzy punkty. Niestety Spójnia nie grała najlepiej, ale SKK też. Dwa punkty mniej mieli biało-bordowi. Na dwie minuty przed końcem przedostatniej kwarty był remis 44:44. Ostatecznie stargardzianie mieli dwa punkty mniej od Siedlczan przed ostatnią, czwartą kwartą. Celnym rzutem zaczął Czerwonka, ale szybko odpowiedział Pabian. Ochońko doprowadził do remisu 50:50. Jednak SKK prowadziło 52:50, a do końca meczu sześć minut. Spójnia szybko odpowiada i znowu remis! Niestety Siedlce uciekły 59:52. Ochońko za trzy i 59:55. Do końca cztery minuty, a wynik 63:57. Niestety SKK na tyle uciekło, że Spójnia już nie zdołała ich dogonić. Stargardzianie przegrali to spotkanie 72:62.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pzkosz.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: service