Wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku
autor: PszczółekDzisiaj (10.03) na sztucznym boisku w Płotach odbył się mecz 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgu zachodniopomorskiego. Miejscowa Polonia podejmowała czołowy zespół IV ligi - Stal Szczecin. Już w po kilku minutach goście objęli prowadzenie po błędzie w wyprowadzeniu piłki przez Polonistów.
Druga bramka dla Stali padła po szybkim kontrataku i błędzie lewego obrońcy Polonii, który zamiast wybić piłkę głową, podniósł rękę i czekał na gwizdek sędziego po rzekomym spalonym. Zawodnicy Polonii pomimo wyniku 0-2 atakowali bramkę Stali, ale byli nieskuteczni. Strzał Rynalskiego z kilkunastu metrów z przed linii bramkowej wybili obrońcy Stali, a Pilawka nie oddał nawet strzału będąc w sytuacji stuprocentowej. W końcowych minutach pierwszej połowy Stal podwyższyła na 3-0 po rzucie karnym, ponieważ Nabrzewski faulował napastnika gości.
Po zmianie stron gospodarze zagrali agresywniej w przednich formacjach, czego efektem było wywalczenie wielu piłek na połowie przeciwnika.Po tych akcjach właśnie groźne sytuacje pod bramką Stali stworzyli Szwak i Stopa, ale ich uderzenia trafiły w słupek. Natomiast strzały Mireckiego, Pilawki i Urbaniaka nie trafiły w światło bramki. Na 10 minut przed zakończeniem meczu Stal zdobyła czwartą bramkę po kolejnej stracie piłki przez Polonistów we własnej strefie obronnej.

Reasumując było to szybkie i wbrew suchemu wynikowi, wyrównane spotkanie stojące na dobrym poziomie. Goście wykazali się niemalże stuprocentową skutecznością, w przeciwieństwie do gospodarzy ,którzy stworzyli podobną ilość sytuacji podbramkowych, a nie zdobyli nawet jednej bramki.

Skład Polonii: Franaszek (82' Rosiak) - Stopa, Nabrzewski,Kozłowski,Woźniak (70' Zalewski) - Góralski(60' Bednarek),Tytoń, Pilawka, Rynalski (46' Mirecki), Urbaniak, Szwak
ďż˝rďż˝dďż˝o: źródło własne

relacjďż˝ dodaďż˝: czeslaw6

Puchar Polski ZZPN (2011/2012)
Polonia Płoty Stal Szczecin
3 0
10-03-2012 13:00
sędzia: Karol Purczyński - Łukasz Wilk, Jarosław Korolczuk (ZZPN, Stargard Szcz.)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, figo, krab - dziękujemy