Lider pokonany w Kołobrzegu
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze Kotwicy. Kołobrzeżanie pokonali we własnej hali lidera Tauron Basket Ligi - Trefla Sopot. Zwyciężyli 64:59. Kotwica dzięki temu zwycięstwu ma szansę walczyć o pierwszą piątkę na koniec sezonu ekstraklasy. Jest temu bliżej.
Spotkanie ogólnie było na bardzo niskim poziomie. Kotwica pierwszą kwartę przegrała tylko jednym punktem 15:16. Natomiast w drugiej koszykarze Trefla kompletnie siedli. Zdobyli tylko sześc punktów, a stracili dwanaście. Ostatecznie to gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 27:24. Po przerwie nadal raziła nieskuteczność obu zespołów. Najlepiej grał Brandwein Oded, który rzucił dla swojej ekipy osiemnaście punktów. Natomiast dla Trefla Turek John rzucił aż dwadzieścia sześc punktów. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 19:17 dla Kotwy. Ostatnie dziesięć minut to pogon Trefla. Jednak gospodarze znaleźli sposób aby zatrzymać Koszarka. Ostatecznie Trefl poległ w Kołobrzego 64:59.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/plk.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: service