Cięzko wywalczony pkt na trudnym terenie !
Dnia 11 września 2011 roku odbyła się trzecia kolejka zachodniopomorskiej A-klasy pomiędzy drużynami Odry II Chojna i Santosu Sarbinowo. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, gospodarze w 2 poprzednich kolejkach zdobyli 1 pkt, natomiast piłkarze Santosu mieli na koncie 0 punktów. Goście przyjechali na mecz w osłabionym składzie, brakowało szczególnie napastników. Mecz rozpoczął się dobrze dla zawodników z Sarbinowa: gra piłką, wymiana pozycji, wygrane pojedynki 1 na 1. Potwierdzeniem dobrej gry była bramka strzelona w 16 minucie przez D. Świerczyńskiego, po podaniu M. Janiaka. Kolejne minuty to ataki Santosu, najpierw poprzeczka, później słupek, dogodnych sytuacji było coraz więcej, jednak zawodnicy
mieli ogromnego pecha.
Bramkarz gości Ł. Lewandowski był prawie bezrobotny za sprawą dobrej gry linii defensywy. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, choć Santos powinien prowadzić 3-0. W drugiej połowie zawodnicy Odry ruszyli ostro do ataków. Piłkarze Santosu nie potrafili stworzyć ani jednej dogodnej sytuacji, obrońcy starali się łapać na spalone, co w pierwszej połowie wychodziło idealnie ! W jednej z akcji sędzia nie dopatrzył się ofsajdu i dwóch zawodników z Chojny wyszło naprzeciw Lewemu, nie dając mu żadnych szans. Wyniki 1-1. Kolejne minuty wyglądały jak 'obrona Częstochowy', chłopaki Santosu nie mieli pomysłu na wyprowadzenie akcji ! Z biegiem czasu żółto-zieloni mocno opadli z sił, starali się dowieźć choćby 1 pkt - jakże cenny na wyjeździe. Ustawili się na grę z kontry, to przyniosło dwie-trzy dogodne sytuację, po których mogliśmy wyjść na prowadzenie. Jednak nasi napastnicy nie pokonali bramkarza gospodarzy, na szczęście działało to także w drugą stronę. Wynik końcowy to 1-1. Ciężko wywalczony 1 pkt na trudnym terenie ! Następny mecz 17 września o godzinie 16:00 w Sarbinowie z drużyną Zjednoczonych Kurzycko.

relacjďż˝ dodaďż˝: Janio