Junior ratuje punkt
autor: tasiaPodziałem punktów zakończył się derbowy mecz pomiędzy Błękitnymi Stargard i Pogonią Barlinek. Wynik 1:1 jest sprawiedliwym rezultatem, jednak nie zadowolił żadnej z drużyn. Gospodarze czują niedosyt, gdyż zabrakło im kilku minut do zwycięstwa, natomiast goście mieli optyczną przewagę, jednak nie potrafili tego udowodnić rzadko stwarzając sytuacje podbramkowe. Bramkę dla Błękitnych zdobył weteran Jarosław Piskorz w 42min wyrównał pozyskany z Bałtyku Koszalin junior Daniel Popiołek w 88min. W kadrze pierwszego zespołu jest także jego brat Adrian Popiołek, który mecz oglądał z ławki rezerwowych.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. W 6min strzał Protasewicza z pierwszej piłki minął bramkę, a dwie minuty później podanie Świtaja do niepilnowanego w polu karnym Bzdęgi zostało w ostatniej chwili zablokowane prze obrońców gospodarzy. Błękitni pierwszy celny strzał oddali po kwadransie gry uderzał z narożnika pola karnego Więcek, ale Tomczak nie dał się zaskoczyć. Przez następne minuty Pogoń miała trzy rzuty wolne jednak strzały Najewskiego mijały bramkę bądź trafiały w mur gospodarzy.

W 33min mocne uderzenie Piskorza z dystansu poszybowało metr nad poprzeczką, a chwile później po przeciwnej stronie boiska strzał Bzdęgi został zablokowany przez obrońców gospodarzy. W 42min Więcek dośrodkował w pole karne Tuński wybił piłkę głową wprost pod nogi Piskorza, który mocnym uderzeniem z 18m nie dał szans bramkarzowi Pogoni na skuteczną interwencję.
Po przerwie Błękitni umiejętnie bronili prowadzenia, natomiast zespół z Barlinka nie mógł sforsować defensywy rywali.

W 58min gospodarze mogli zdobyć drugiego gola jednak strzał Gajdy z 14m o centymetry minął bramkę Pogoni. W 70min Tuński celnie uderzył z 20m, ale golkiper ze Stargardu dość szczęśliwie chwycił piłkę. Dziesięć minut później powinno paść wyrównanie Bejuk po dośrodkowaniu Popiołka uprzedził bramkarza jednak futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. W 88min po akcji Sikory w polu karnym piłka trafiła pod nogi Bejuka, którego strzał został zablokowany na szczęście na 16m stał Popiołek, który lekkim uderzeniem tuz przy słupku zdobył wyrównującego gola.
�r�d�o: pogonbarlinek.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Venus