Kotwica nowym liderem III ligi
autor: Krzysztof Cichomski C80Po wczorajszej (28.08) wygranej w meczu IV kolejki III ligi bałtyckiej z Koralem Dębnica Kotwica Kołobrzeg awansowała na pierwsze miejsce w tabeli ligowej. Mecz nie zapowiadał się łatwo, bowiem Dębniczanie posiadali tyle samo punktów co Kotwica, jednak mecz nie sprawił trudności Kołobrzeżanom.

Od pierwszych minut gry zawodnicy gości byli bezsilni. Nie byli w stanie skutecznie odpierać ataków biało - niebieskich i bronili się na wszelkie, także te niesportowe sposoby. Efektem tego była czerwona kartka dla Wojciecha Wolańskiego już w 15. minucie. Zaledwie dziesięć minut później wynik otworzył Maciej Ropiejko bezbłędnie strzelając głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Kolejną bramkę „Ropiej” zdobył w 63. minucie. Piłka dosłownie wpadła mu pod nogi i nie było innego wyjścia jak podwyższenie wyniku na 2:0. Mimo jeszcze wielu okazji i kolejnej czerwonej kartki dla Korala, wynik pozostał niezmienny.
Już w środę na stadionie przy Andersa 16 o godzinie 17.00 Kotwica zmierzy się z tamtejszym Bałtykiem Koszalin.

Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 2:0

Sędziowie: Augustynowicz, Baniaki, Kądziołka (Pomorski ZPN)
Gole:
25 ‘ Maciej Ropiejko
63′ Maciej Ropiejko

Składy:
Kotwica: Marcin Kaczmarczyk - Marcin Dymek, Piotr Augustyniak, Artur Sarna, Patryk Szymala, Lilo (71′ Tomasz Rydzak), Honorat Stróż (86 Kordian Rudziński), Grzegorz Skwara, Patryk Skórecki (46′ Sebastian Szych), Maciej Ropiejko (67′ Piotr Dziuba), Damian Staniszewski

2-0 - 63' - M.Ropejko
Kotwica: Marcin Kaczmarczyk - Marcin Dymek, Piotr Augustyniak, Artur Sarna, Patryk Szymala, Lilo (71 Tomasz Rydzak), Honorat Stróż (86 Kordian Rudziński), Grzegorz Skwara, Patryk Skórecki (46 Sebastian Szych), Maciej Ropiejko (67 Piotr Dziuba), Damian Staniszewski

żółta kartka: Grzegorz Skwara
czerwona kartka: Wojciech Wolański 15'Koral, Daniel Fabich 90' (Koral) sędzia: Augustynowicz M Baniak M Kądziołka G

Dane pomogli uzupełnić: AveMKS, Kolberg, kibic480, Kolberg - dziękujemy