Derby bez sensacji
W meczu 5-tej kolejki PGNiG Superligi Kobiet w derbach pomorza zachodniego nasz beniaminek okazał się słabszy w starciu z Politechniką Koszalińską i poniósł zasłużoną porażkę 24 : 32(14:19).
Trener Waldemar Szafulski nie zlekceważył szczecinianek i desygnował do gry swoje największe atuty czyli Joanne Dworaczyk,Kamile Całuzyńską,Tatianę Bilenią,czy też Aleksandrę Kobyłecką.Już pierwsze siedem minut spotkania znamionowało pod czyje dyktando bedzie toczył się mecz,gdyż Pogoń straciła siedem bramek z rzędu. W ósmej minucie spotkania ciężar gry wzięła na swoje barki Sylwia Piontke pokonując po raz pierwszy w bramce koszalinianek Sołomyie Shyvierską. Po kwadransie wynik brzmiał 7:10 i wydawało się ,że szczecinianki opanowały już emocje i konsekwentnie będą niwelowały straty do Politechniki.
Jednak doświadczony zespół z Koszalina nie pozwalał zbliżyć się Pogoni bliżej jak na trzy bramki.Po trzydziestu minutach gry zespoły schodziły do szatni przy prowadzeniu koszalinianek 14:19.Po zmianie stron znowu niestety powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy i dopiero po pięciu trafieniach Politechniki niemoc strzelecką w naszej drużynie przełamała Anna Rostankowska pokonując w bramce Agnieszkę Kwiecień.Przy tak doświadczonym i ogranym zespole straty okazały się już nie do odrobienia.Szkoda tych momentów dekoncentracji,gdyż wynik na styku mógł gwarantować emocje w końcówce i być może radosną dla nas sensacje.Na wyróżnienie w zespole Pogoni z pewnością zasłużyła Sylwia Piontke.Na brawa też zasłużyli szczecińscy kibice jak również nieliczna grupa fanów Politechniki .

relacjďż˝ dodaďż˝: ktr111

Superliga Kobiet (2011/2012)
SPR Pogoń Szczecin Młyny Stoisław Koszalin
24 32
08-10-2011 16:00
widzów: 500
Pogoń: Yilmaz, Płaczek - Huczko 2, Jakubowska 2, Sabała 4, Andrzejewska, Kicińska 4, Cebula 3, Stefaniuk, Rostankowska 2, Piontke 5, Pasternak 2

Politechnika: Kwiecień, Shyverska - Kobyłecka 5, Olek 1, Bielenia 4, Dworaczyk 6, Muchocka 4, Całużyńska 1, Chmiel 2, Szafulska 1, Błaszczyk 1, Lisiewska 5, Koprowska 1, Matuszczyk 1.

Kary: 8 min. (Jakubowska, Andrzejewska, Kicińska, Pasternak - po 2 minuty) - Pogoń

Kary: 6 min. (Całużyńska - 4 minuty, Matuszczyk - 2 minuty) - Politechnika sędzia: Majchrowski (Gdańsk), Wojdyr (Gdańsk)

Dane pomogli uzupełnić: kempes7, baaru, Bengoro - dziękujemy