Trzecie zwycięstwo Iny
W środowe popołudnie goleniowska Ina rozegrała swoje trzecie sparingowe spotkanie w czasie przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2010/11. Rywalem biało-zielonych była drużyna Fagusa Kołbacz, na co dzień występująca w grupie drugiej szczecińskiej klasy okręgowej. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem goleniowian 8:1.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu Iny z Fagusem, trzeba było czekać do 26 minuty, kiedy to Piotr Hanuszkiewicz, po podaniu od Sebastiana Kotta skierował piłkę do pustej bramki. Kilka minut później Sebastian Kott podwyższył prowadzenie, strzelając drugą bramkę dla Iny. Do końca pierwszej połowy padła jeszcze jednak bramka. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników gospodarzy, sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Bartosz Paszkowski, ale jego strzał obronił bramkarz rywali. Na miejscu był jednak Damian Mikołajczyk i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Druga połowa źle zaczęła się dla goleniowian, którzy już w pierwszej akcji tej części spotkania, stracili bramkę. Po kwadransie gry w drugiej połowie zaczęło się ostre strzelanie. W odstępie kilku minut Ina Goleniów przeprowadziła dwie identyczne akcje, zakończone zdobyciem gola. Hubert Pędziwiatr dwukrotnie urywał się rywalom na prawym skrzydle i dwukrotnie doskonale dogrywał do Roberta Śliwińskiego, który w obu przypadkach pewnie umieszczał piłkę w bramce rywali. Nie minęło kilka minut, a Ina ponownie przeprowadziła bramkową akcję. Tym razem Bartosz Paszkowski świetnie znalazł się w polu karnym, dograł przed bramkę do Filipa Borka i ten podwyższył prowadzenie na 6:1 dla Iny. W 80 minucie meczu padła najładniejsza bramka spotkania. Piłkę przed polem karnym otrzymał Hubert Pędziwiatr, odwrócił się i uderzył tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi. Wynik ustalony został tuż przed końcem spotkania, kiedy to Bartosz Paszkowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem z Kołbacza.

Kolejne spotkanie goleniowska Ina rozegra już w najbliższą sobotę, kiedy to na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gryfinie zmierzą się z trzecioligowym Energetykiem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:00. Tydzień później biało-zieloni ponownie zagrają w Goleniowie. O godzinie 13:00 zmierzą się z Zorzą Dobrzany.

INA GOLENIÓW - FAGUS KOŁBACZ 8:1 (3:0)

Bramki: Robert Śliwiński (60', 64'), Piotr Hanuszkiewicz (26'), Sebastian Kott (29'), Damian Mikołajczyk (43'), Filip Borek (75'), Hubert Pędziwiatr (80'), Bartosz Paszkowski (88').

INA: Mariusz Grabowski - Dawid Jeż, Mariusz Stuba, Tomasz Trosko, Krzysztof Borkowski - Mariusz Hawrot, Adam Dobrowolski, Piotr Hanuszkiewicz, Damian Mikołajczyk - Bartosz Paszkowski, Sebastian Kott.
Na zmiany wchodzili: Paweł Sobolewski - Tomasz Gołaszewski, Piotr Winogrodzki, Robert Śliwiński, Hubert Pędziwiatr, Filip Borek, Damian Kosior.