Kolejna wygrana Błoni po bardzo dobrym meczu
autor: blonie6W dniu dzisiejszym (tj. 16 kwiecień) odbył się kolejny mecz piłkarzy Błoni Barwice. Barwiczanie na własnym boisku podejmowały dobry zespół Arkadii Malechowo. Lepiej ten spektakl zakończył się dla miejscowych, którzy po kolejnym z rzędu bardzo dobrym pojedynku pokonali gości z Malechowa 2-1. Piłkarze Rafała Glanca zbytnio gościnni nie byli dla swoich rywali z Malechowa. W spotkaniu mogło paść o wiele więcej bramek, gdyż sytuacji ku temu było bardzo wiele. Obydwie drużyny więcej bramek nie potrafiły strzelić

Jednym z bohaterów dzisiejszego meczu był Dawid Socha. Strzelec bramki oraz asystent przy drugim golu. Był to jego zdecydowanie najlepszy występ w tym sezonie.
Pierwsza połowa to zdecydowanie lepsza gra Błoni. W drugiej połowie Arkadia chciała odrobić straty i częściowo to im się udało. Jednak jedna bramka strzelona nie wystarczyła chociażby na remis. Gracze ofensywni Arkadii fatalnie pudłowali pod bramką Mariusza Fornala a jeden z nich wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Błonie dość szybko wyszły na prowadzenie, już w 10 minucie po świetnym podaniu od Dawida Sochy, Jarosław Adamowicz będąc sam na sam z bramkarzem świetnie przelobował go. W 21 minucie Błonie prowadziły już 2-0. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Łukasz Zbroszczyk, wysoko do góry skacze Dawid Socha i ładnym uderzeniem z głowy strzałem pod poprzeczkę zdobywa bramkę. Do końca pierwszej Gospodarze mięli jeszcze kilka dobrych okazji. M.in poprzeczka Krzysztofa Pieczary czy słupek Adamowicza.

Na drugą połowę goście wyszli z założeniem zdobycia bramki. Udało się im to w 54 minucie gdzie jeden z zawodników pokonał Fornala. Od 60 minuty Arkadia grała w 10 bo drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik przyjezdnych i w konsekwencji dostał czerwoną. Arkadia i Błonie do końca meczu miały dogodne sytuacja do zdobycia bramki, ale żadnemu zespołowi już pokonać bramkarza się nie udało.

W kolejnym meczu Błonie udadzą się nad morze. Dokładnie do Darłowa. Zagrają z miejscową Darłovią, także dobrze spisującą się na wiosnę. Jak zawsze Barwiczanie mają szansę na wygraną i podtrzymanie serii. Początek spotkanie zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Błonie : Mariusz Fornal - Grzegorz Łomakin, Mateusz Węgiełek, Dawid Socha, Robert Felisiak (Łukasz Zając 92’) - Łukasz Zbroszczyk, Paweł Mycyk (Bartek Kreft 68’), Mariusz Dziwirski, Krzysztof Pieczara (Łukasz Smółka 81’) - Jarosław Adamowicz, Dawid Borkowski

relacjďż˝ dodaďż˝: jakubek14