Siódme miejsce Pogoni 04
autor: mlamirekW sobotę rozegrane zostały spotkania ostatniej kolejki Ekstraklasy Futsalu. Szczecińska Pogoń udała się do Pniew, aby rozegrać mecz z ówczesnym liderem rozgrywek Akademią Futsal Club Pniewy. Początek spotkania nie należał do najciekawszych. Oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie okazji strzeleckich, choć lekką przewagę mieli gospodarze. Przewaga ta udokumentowana została po kwadransie gry. Świetne podanie od Łukasza Pieczyńskiego na bramkę zamienił Marcin Stanisławski. Ten sam zawodnik miał szansę na podwyższenie prowadzenia w końcówce pierwszej części meczu, jednak tym razem przegrał pojedynek z Dominikiem Kubrakiem.
Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Lekką przewagę mieli miejscowi, jednak nie byli w stanie zagrozić bramce Kubraka. Ciekawie zrobiło się siedem minut przed końcem meczu. Najpierw czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Akademii Dariusz Pieczyński, a na trybuny odesłany został trener AFC Klaudiusz Hirsch, a minutę później czerwoną kartką ukarany został Mariusz Lewandowski z Pogoni. Oba zespoły grały zatem w osłabieniu.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Akademii 1:0, w ostatnich minutach padły dwie bramki. W 38 minucie do wyrównania doprowadził Maksim Moskaliuk, jednak chwilę później Bartosz Łeszyk ponownie wyprowadził Akademię na prowadzenie.

Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1, co oznacza, że to właśnie Akademia została Mistrzem Polski w sezonie 2010/11. Pogoni 04 Szczecin nie udało się poprawić wcześniejszych wyników i cały sezon zakończyła na miejscu siódmym.

Akademia FC Pniewy - Pogoń '04 Szczecin 2:1 (1:0)

1:0 Marcin Stanisławski 15'
1:1 Maksim Moskaliuk 38'
2:1 Bartosz Łeszyk 38'

Akademia: Neagu, Foltyn - Łeszyk, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Wojciechowski, Stanisławski, Lebiedziński, Cleverson, Mika, Despotović, Franz.

Pogoń: Kubrak - Lewandowski, Żebrowski, Mikołajewicz, Kubik, Tubacki, Jurczak, Douglas, Maćkiewicz, Moskaliuk, Bernardo.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / pogon04.szczecin.pl