Nokaut w Pucharze Polski
autor: arti15Już od pierwszych minut wczorajszego (05.01) spotkania w 1/8 finału Pucharu Polski Piłkarek Ręcznych było widać, która z drużyn jest bardziej zmotywowana, aby awansować do ćwierćfinału tych rozgrywek. Zawodniczki AZS Politechniki Koszalińskiej nie pozostawiły żadnych złudzeń rywalkom z AZS AWF Wrocław i zasłużenie, we własnej hali po efektownym zwycięstwie 37:19 awansowały do dalszej rundy.

Bardzo dobry początek, skuteczna obrona, bramki zdobywane seriami tak wyglądała gra Politechniki w tym spotkaniu. Zawodniczki z Wrocławia pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyły przy stanie 3:0 dla gospodyń, dopiero w czwartej minucie spotkania i to z rzutu karnego. Gol ten nie wzruszył Koszalinianek, grały dalej swoje i za sprawą Joanna Dworaczyk oraz Pauliny Muchockiej w ciągu trzech minut podwoiły prowadzenie.
Nieporadność podopiecznych Marka Karpińskiego w ataku oraz dziurawa obrona, zmusiły szkoleniowca gości do poproszenia o przerwę już po 12 minutach gry. Uwagi niewiele jednak pomogły i przewaga Politechniki rosła z minuty na minutę. W efekcie, po jednostronnej pierwszej połowie koszalinianki prowadziły aż 23:9.

Przewaga wypracowana w pierwszych 30 minutach pozwoliła podopiecznym Waldemara Szfulskiego w pełni kontrolować wynik. W ataku nadal brylowały Paulina Muchocka, a także skuteczna od początku spotkania Kamila Całużyńska w śród Wrocławianek wyróżnić można jedynie Ewę Perek, która na wzięła na siebie ciężar zdobywania bramek, jak można się domyśleć było to za mało na Politechnikę.

statecznie Politechnika bez większych kłopotów pokonała w Koszalinie drużynę AZS-u AWF Wrocław 37:19 i awansowała do kolejnej rundy.

Politechnika: Kwiecień, Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Kobyłecka 3, Olek 1, Bilenia 3, Dworaczyk 6, Muchocka 8, Łach 2, Całużyńska 7, Chmiel 2, Szafulska 2, Błaszczyk 3.

AZS AWF: Olejnik, Boczkowska - Perek 7, Żakowska 1, Olfans 5, Pietras 3, Wiertelak 1, Łukasik, Dęga, Rupp 1, Król, Antoszewska 1, Wynnyk.

Spotkania półfinałowe zaplanowano na 16 i 23 lutego. Zwycięzcę Pucharu Polski wyłoni dwudniowy turniej Final Four, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia i 1 maja.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Puchar Polski Piłkarek Ręcznych (2010/2011)