Faworyt nie zawiódł
autor: dziadekwCoraz śmielej w Superlidze Kobiet poczynają sobie szczypiornistki Politechniki Koszalińskiej. Akademiczki w spotkaniu 8. kolejki pokonały przed własną publicznością jeleniogórski KPR 34:26. Wyrównana walka toczyła się tylko przez 15 minut spotkania. Sobotnie spotkanie znacznie lepiej rozpoczęły gospodynie, pokazując rywalkom, kto jest faworytem tego pojedynku.

Wynik meczu już w 1 minucie otworzyła Aleksandra Kobyłecka, która chwilę później wpisała się na listę strzelców po raz drugi. Trzy minuty później, po trafieniu najskuteczniejszej w ekipie gospodarzy Kamili Całużyńskiej, Akademiczki prowadziły już 3:0. Jeleniogórzanki po niefortunnym początku otrząsnęły się dopiero około 10 minuty i przy stanie 7:3 zdołały zniwelować straty do zaledwie jednej bramki (7:6). Politechnika nie pozwoliła jednak rywalkom na doprowadzenie do remisu. Do 15 minuty na parkiecie trwała w miarę wyrównana walka. Akademiczki utrzymywały skromne prowadzenie.
W tym czasie gra nieco się zaostrzyła i sędziowie z Warszawy nie szczędzili zawodniczkom obu zespołów dwuminutowych wykluczeń. Przy stanie 9:7 zupełnie przestała jednak funkcjonować ofensywa KPR-u. Gospodynie wykorzystały to bezlitośnie i w 21 minucie, po kolejnym golu Całużyńskiej uzyskały siedmiobramkową przewagę (14:7), którą utrzymały do końca pierwszej połowy. Drużynie gości nie pomogło nawet pięć trafień Joanny Załogi i do przerwy było 18:13.

Wysoka zaliczka wypracowana w pierwszych 30 minutach pozwoliła koszaliniankom kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie również z drugiej połowie. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę, a ich prowadzenie nie było zagrożone nawet przez moment. W zespole KPR-u ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie najskuteczniejsza na parkiecie Joanna Załoga oraz Małgorzata Buklarewicz, ale na niewiele się to zdało. Na 10 minut przed końcem gospodynie prowadziły 29:22. Wynik meczu ustaliła Jagoda Olek, trafiając dwa razy z rzędu do bramki KPR-u. Ostatecznie Politechnika w obecności około 700 widzów pokonała KPR Jelenia Góra 34:26.
�r�d�o: sportowefakty.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol