Wypowiedzi trenerów po meczu Floty z Ruchem
autor: Krzysztof Cichomski - C80Petr Němec(trener Floty): Myślę, że trochę można się zgodzić z trenerem gości, tylko ja mam odwrotne poczucie, że praktycznie dla nas ta czerwona kartka nie była korzystna. Zawodnikom się zakodowało w głowie, że jest nas o jednego więcej i nic nam się nie może zdarzyć. I właśnie od tej czerwonej kartki każdy z zawodników chciał zdobyć bramkę, zabrakło współpracy, każdy grał sam, na swoje konto. Dobrze, że strzeliliśmy tę trzecią bramkę na początku drugiej połowy, trochę nam dała spokoju i praktycznie kontrolowaliśmy grę aż do końca.
Szkoda tej drugiej bramki, nie będę się wypowiadał na temat jak ona padła, ale niepotrzebnie się zrobiła końcówka nerwowa i jak wiadomo przeciwnik przy stanie 3-2 dążył do wyrównania, mieliśmy trochę szczęścia, wyprowadziliśmy kontrę i zdobyliśmy czwartą bramkę. Jak na beniaminka Ruch zagrał bardzo dobrze, mieliśmy z nimi ciężką przeprawę. Cieszę się z tego zwycięstwa, kolejne trzy punkty i znów strzelone cztery bramki.

Rafał Górak(trener Ruchu):
Na początku gratuluje trenerowi gospodarzy zwycięstwa. Na pewno chcieliśmy stworzyć tutaj trochę takiego piłkarskiego widowiska i tym bardziej ubolewam nad tym, że nie mogliśmy go stworzyć w równych siłach, bo jeżeli Piotr Rocki nie dostałby czerwonej kartki to widowisko byłoby jeszcze lepsze. Jestem przekonany, że gdyby nie ta czerwona kartka to Flota by tego meczu nie wygrała. Na pewno staraliśmy się zaprezentować z jak najlepszej strony, cieszy debiut 18 latka Mateusza Maka. Flota miała trochę łatwiej, ale postawiliśmy im poprzeczkę bardzo wysoko. W końcówce może nie potrzebne zachowanie, to są ruchy, gesty, wiadomo każdy chce wygrać dlatego ja tutaj nie winię ani jednej, ani drugiej drużyny. To są mężczyźni, sędzia musi nad tym panować, to jest jego zadanie, a jeżeli sobie nie radzi to jest jego problem, nie nasz. Zawodnicy walczyli jak mogli i stąd może jakieś przepychanie, ale nic złego się nie stało.

4:2 - 90' - Ciarkowski
W 8. minucie Marcin Dziewulski (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (Krzysztof Żukowski obronił)
Flota: Krzysztof Żukowski - Przemysław Rygielski, Sławomir Mazurkiewicz (80 Damian Falisiewicz), Ivan Udarević, Jacek Paczkowski - Bartłomiej Niedziela (72 Damian Krajanowski), Radosław Pruchnik, Krzysztof Bodziony (87 Marek Niewiada), Michał Ciarkowski - Charles Uchenna Nwaogu, Ensar Arifović

Ruch: Seweryn Kiełpin - Tomasz Rzepka, Andrzej Niewulis, Kamil Szymura, Marcin Kowalski (61 Jacek Wiśniewski) - Dawid Jarka (89 Piotr Giel), Marcin Dziewulski, Tomasz Foszmańczyk, Piotr Rocki, Mateusz Mak - Marcin Wachowicz (72 Marek Suker).

żółte kartki: Żukowski (Flota)/ Rocki, Rzepka(Ruch)
czerwona kartka: Piotr Rocki (32. minuta, Ruch, za drugą żółtą). sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy