Porażka na inauguracje
W inauguracyjnym spotkaniu I ligi szczecińska Pogoń uległa łódzkiemu ŁKS - owi 2:1. Portowcy dobrze zaczęli spotkaniu już w 15 minucie mogli objąć prowadzenie po uderzeniu Maksymiliana Rogalskiego. Piłka jednak odbiła się tylko od poprzeczki. Cztery minuty później piłkarze Pogoni już się nie pomylili. Z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Petasz, a piłkę głową do siatki skierował Olgierd Moskalewicz dając jednobramkowe prowadzenie Portowcom. Sześć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Wrzutkę w pole karne wykorzystał Mariusz Mowlik, który pokonał golkipera gości. Po starcie piłki coś się zablokowało w szczecińskiej drużynie. Pogoń grała gorzej, częściej wybijała piłki jak najdalej od własnej bramki. W 40 minucie mogło być 2:1 dla gospodarzy. Z bramki wyszedł Janukiewicz, który nie zdołał złapać piłki. Do pustej bramki strzelał Marcin Mięciel, ale piłkę wybił w ostatniej chwili Przemysław Pietruszka.
Druga połowa to znów ataki ŁKS - u. Na efekt nie trzeba było długo czekać bo w 53 minucie łódzki klub na prowadzenie wyprowadza Jakub Kosecki. Bardzo groźnie było w 74 i 78 minucie, lecz łodzianom nie udało zdobyć się bramki. Wyniku nie zmienili też Portowcy, którzy bezskutecznie szukali sposobu na defensywę gospodarzy.
Tak więc po inauguracyjnym meczu Pogoń wraca bez punktów z Łodzi. Szansę na poprawę miejsca w tabeli piłkarze Pogoni będą mieli już za tydzień. W niedziele podejmą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które także przegrało swój pierwszy mecz z Flotą Świnoujście.

2:1 - 53' - Jakub Kosecki
ŁKS: Bogusław Wyparło - Piotr Klepczarek, Marcin Adamski, Mariusz Mowlik, Adrian Woźniczka - Jakub Kosecki (65' Rafał Kujawa), Dariusz Kłus, Damian Seweryn (71' Michał Łabędzki), Krzysztof Mączyński, Marcin Smoliński (82' Brain Marcellinus Obem) - Marcin Mięciel.

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Marcin Nowak, Krzysztof Hrymowicz, Marcin Dymkowski, Piotr Petasz - Maksymilian Rogalski (58' Piotr Prędota), Robert Mandrysz, Bartosz Ława, Przemysław Pietruszka (86' Robert Kolendowicz) - Olgierd Moskalewicz, Mikołaj Lebedyński (61' Marcin Bojarski).

żółte kartki: Smoliński, Kosecki, Wyparło, Woźniczka, Mowlik, Obem (ŁKS) / Moskalewicz, Hrymowicz (Pogoń). sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Dane pomogli uzupełnić: PiastWalczacy, arturr, Portowiec23 - dziękujemy