Grali na plaży w Lubczynie
autor: W. PieczyńskiW miniony weekend odbył się pierwszy Turniej Streetballa, zorganizowany w ramach Wakacji Na Sportowo z OSiR Goleniów. Turniej ten rozegrany został na boisku, znajdującym się w obrębie plaży w Lubczynie. Był on jedną z atrakcji Rodzinnego Pikniku Bosmańskiego, który odbywał się w sobotę i niedzielę na lubczyńskiej plaży. Turniej rozpoczął się o godzinie 11:00. W tym czasie panowała pogoda idealna do sportów wodnych (wysoka temperatura i silnie świecące słońce), jednak nie do końca pasująca do rozgrywania meczów koszykówki. Sport ten sam z siebie jest bardzo wymagający, a rozgrywanie go w takiej temperaturze jest nie lada wyczynem.
Prawdopodobnie z tego też powodu, chociaż jak mówią sami zawodnicy, także z powodu słabego nagłośnienia imprezy, do rywalizacji zgłosiły się zaledwie cztery - trzyosobowe drużyny. Postanowiono, że grać będzie się do 11 punktów (każdy rzut za 1 punkt) lub przez siedem minut. W połowa następowała zmiana stron. Z uwagi na małą ilość drużyn postanowiono turniej rozegrać systemem każdy z każdym, więc łącznie odbyło się sześć spotkań. Mecze prowadzone były przez oficjalnego sędziego, grano po trzech zawodników, na dwa kosze, na zasadach zbliżonych do tych, jakie obowiązują w halowej odmianie tej dyscypliny sportowej. Zmagania zawodników podziwiało wielu kibiców. Wiele też osób obserwowało zmagania koszykarzy wchodząc przez pobliskie wejście na plażę, która w tym dniu tętniła życiem.
No Name - Obojętnie 10:3
Pierwsze ze spotkań zakończyło się dość szybko. Od początku lepiej radziła sobie drużyna No Name, chociaż nie udało jej się zakończyć spotkania przed upływem siedmiu minut. Rywale nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki, ale też ustępowali nieco fizycznie. Spotkanie to zakończyło się, więc wyraźnym zwycięstwem ekipy No Name 10:3.

Turyści - Daj Bułkę 8:3
Drużyna Turystów to stały bywalec tego typu turniejów w naszym rejonie. Zawsze walczy o najwyższe miejsca i podobnie miało być tym razem. Spotkanie z Daj Bułkę było dość zacięte, jednak mimo wszystko Turyści potrafili poradzić sobie z mniej doświadczonymi rywalami i wygrali 8:3.

No Name - Turyści 7:11
Kolejne spotkanie zespołów, które swoje pierwsze spotkania wyraźnie wygrywały. Tym razem spotkanie było nieco bardziej wyrównane, jednak ostatecznie czterema punktami wygrała drużyna Turystów 11:7.

Obojętnie - Daj Bułkę 6:7
W meczu tym spotkały się dwie wyrównane drużyny, które jednak grały dość słabo pod koszem rywali. Bardzo wyraźnie brakowało skuteczności, stąd też tak niski wynik końcowy tego pojedynku. Obojętnie przegrało drugie spotkanie, natomiast Daj Bułkę odniosło pierwsze zwycięstwo.

No Name - Daj Bułkę 8:9
W ostatniej kolejce rozegrano najbardziej zacięte pojedynki. Zarówno ekipa No Name, jak i Daj Bułkę chciały to spotkanie wygrać i doszło do ciekawej rywalizacji, której nie udało się rozstrzygnąć w regulaminowym czasie gry. O wyniku przy stanie 8:8 decydowała dogrywka do pierwszego kosza. Chociaż wydaje się, że trafić raz do kosza nie jest trudno, to przy dobrej postawie obronnej rywali atakujący męczyli się kilka minut, zanim gracz Daj Bułkę nie umieścił piłki w koszu, kończąc ten ciekawy pojedynek.

Obojętnie - Turyści 9:10
Podobnie jak wcześniejszy pojedynek, także i ten był bardzo zacięty. Zawodnicy starali się, jak mogli, żeby wyjść na wyższe prowadzenie, jednak nie udawało im się to. Turyści, którzy turniej ten potraktowali zabawowo, mogli szybko zdobyć kilka punktów, jednak woleli zagrać dłużej i efektowniej, co prawie doprowadziło do porażki. Przy stanie 9:9 skończył się regulaminowy czas gry i zarządzono dogrywkę. W niej już bezproblemowo Turyści w pierwszej akcji zdobyli punkt i ostatecznie wygrali ostatnie spotkanie 10:9.

Po zakończeniu spotkań nastąpiła uroczystość nagrodzenia zawodników. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Turystów, na drugim miejscu turniej zakończyli gracze Daj Bułkę, a na trzecim ekipa No Name. Ostatnie, czwarte miejsce przypadło drużynie Obojętnie. Pierwsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, a także ciekawe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy dostali także pamiątkowe koszulki oraz zostali zaproszeni na kolejny Turniej Streetballa w Lubczynie, który odbędzie się w sierpniu.

relacjďż˝ dodaďż˝: WpV

Turniej Streetballa
data: 03-07-2010 11:00
miejsce: Plaża w Lubczynie

Turniej koszykówki ulicznej, organizowany w ramach Wakacji Na Sportowo z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Goleniowie. Miejscem rozegrania tego turnieju jest boisko znajdujące się na plaży w podgoleniowskiej Lubczynie.