Planem na ten rok dla naszego zespołu juniorek młodszych miał być udział w Finale Mistrzostw Polski, czyli zajęcie miejsca w pierwszej ósemce w kraju. Kategoria juniorki młodszej w tym sezonie, to były dziewczęta urodzone w rocznikach 1993/1994 a nasz zespól to 16 zawodniczek w tym 13 dziewcząt z rocznika 1994 i tylko 3 z rocznika 1993, dlatego w tym roku mieliśmy się ogrywać i uczyć od starszych.

W pierwszym meczu fazy grupowej ulegliśmy zespołowi KUSY SZCZECIN 21:16 (9:8), do przerwy prowadziliśmy wyrównane spotkanie i bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz ponieważ mecze z Kusym zawsze wywołują w naszym zespole dodatkowe emocje. Plany popsuła nam czerwona kartka wynikająca z gradacji kar, dla naszej obrotowej Joanny Szarawagi w 37 min. Ale mecz do końca trzymał w napięciu a wynik był sprawa otwartą bo w 55 min przegrywaliśmy 17:14 ale kilka prostych błędów sprawiło, że to zawodniczki ze Szczecina cieszyły się ze zwycięstwa.

W drugim dniu imprezy nasz zespół w bardzo łatwy sposób poradził sobie z drużyną TOMEXU KRAKÓW wygrywając 38:21 (24:12), co jednocześnie było rewanżem za zeszły rok, bowiem w ubiegłym sezonie w finale Pucharu Polski Młodziczek w Przemyślu, w fazie grupowej ulegliśmy tej drużynie różnicą jednej bramki 24:23.

Ostatni mecz fazy grupowej z ChKS Łódź należał do kategorii meczów o których należy jak najszybciej zapomnieć, mecz walki i jeszcze raz walki z jednej jak i drugiej strony. Obydwa zespoły miały szanse na awans do półfinału dlatego emocje i stres wzięły górę, ilość błędów własnych i liczba karnych minut (w 38 min. z gradacji kar czerwona kartkę otrzymał Zuzanna Ważna) w jednym i drugim zespole wystarczyła by na co najmniej dwa mecze. Ostatecznie AZS POLITECHNIKA pokonała ChKS Łódź 21:20 (9:6) i uzyskała awans pierwszej czwórki turnieju.

W półfinale spotkaliśmy się z zespołem RUCHU CHORZÓW jest to bardzo mocny zespół (wszystkie zawodniczki są z rocznika 1993), który w tym roku nie poniósł żadnej porażki. Mecz w pierwszej połowie przebiegał pod nasze dyktando i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowa przewagą (11:9).
W drugiej połowie nie udało nam się utrzymać dobrej gry i zespół z Chorzowa dzięki swojemu doświadczeniu wyszedł na prowadzeni i w 51 min widniał wynik na tablicy 20:15 dla Ruchu. W tym momencie jeszcze raz nasze zawodniczki zbliżyły się do chorzowianek i w 57 min było 24:23, jednak to było wszystko na co było nas stać w tym meczu i doświadczone zawodniczki Ruchu nie pozwoliły nam wygrać. Ostatecznie przegraliśmy 27:24 (9:11).

W meczu o trzecie miejsce AZS grał z zespołem KSS KIELCE, dwa tygodnie wcześniej podczas turnieju półfinałowego w Kwidzynie zespół z Kielc rozgromił nas 26:15. Wówczas nasze dziewczęta lekko przestraszyły się zawodniczek o bardzo dobrych warunkach fizycznych, większość zawodniczek z rocznika 1993. Nasz zespół był żądny rewanżu za półfinał i na mecz wyszedł bardzo zmotywowany. Mecz rozpoczął się fantastycznie w 16 min prowadziliśmy 7:1 i kontrolowaliśmy przebieg meczu, największą przewagę mieliśmy w 25 min 11:4, na przerwę schodziliśmy przy wyniku 13:7.
W drugiej połowie nadal mecz układał się pod nasze dyktando choć w 44 min zespól z Kielc zbliżył się do nas na dwie bramki 18:16 i przez 6 min mecz toczył się bramka za bramkę w 52 min było 22:20 dla AZS, ale w tym momencie nasze zawodniczki ponownie złapały swój rytm i dały jasno do zrozumienia, że nie pozwolą sobie wyrwać brązowego medalu i ostatecznie pokonały KSS KIELCE 26:21 i zajęły trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorki Młodszej będąc najmłodszym zespołem w stawce finalistów.

Skład zespołu :
Drozdowska Magda, Wiącek Sandra, Duszyńska Martyna, Dudar Natalia, Gajdzis Paulina, Gajek Kamila, Kamińska Patrycja, Koprowska Monika, Korgiel Milena, Szarawaga Joanna, Szary Sandra, Ważna Zuzanna, Ziemlanikow Katarzyna, Zagórska Anna, Nowicka Adrianna. Szymańska Justyna

Juniorki Kusego ze złotem (krab)
Historyczny sukces - pierwszy medal MP w historii żeńskiej piłki ręcznej w Koszalinie! (Boskienrike)
Awans juniorek młodszych do półfinału MP (Venus)