Gwardia w finale PP KOZPN
autor: www.gwardia.koszalin.plW półfinale Pucharu Polski, sezonu 2009/2010 na szczeblu Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, piłkarze koszalińskiej Gwardii zmierzyli się w Tychowie z miejscowym Głazem. Tychowianie, którzy zajmują obecnie piąte miejsce w koszalińskiej V lidze, podeszli do meczu z dużym zaangażowaniem i ambicją, jednak przewaga Gwardii, była bezsporna. Trener Mirosław Skórka dał odpocząć większości zawodnikom z pierwszej jedenastki, jednak występujący w rezerwowym składzie trójkolorowi szybko zdobyli przewagę, którą golem udokumentował Sławek Ogrodowczyk. Koszalinianie kontrolowali grę i ten sam zawodnik, kończąc płynną zespołową akcję, zdobył swoją drugą bramkę pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania.

Po strzeleniu trzeciego gola (główka Wojciechowskiego po podaniu Morawskiego) gwardziści pozwolili sobie na chwilę dekoncentracji. Kalkowski nieprzepisowo zatrzymał napastnika Głazu w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. „Wapno” na bramkę zamienił grający trener tychowian, Grzegorz Kwiatkowski.
Ostatnią bramkę w meczu strzelił na minutę przed jego zakończeniem Daniel Sorbian, pieczętując przewagę Gwardii.

Gwardziści byli w tym meczu drużyną dojrzalszą i odniosła zasłużone zwycięstwo. Zawodnikom Głazu należą się brawa za postawę. Walczyli od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Oklaski należą się także kibicom obu drużyn. Liczna grupa sympatyków Gwardii, głównie z Koszalina i Białogardu oraz miejscowi kibice Głazu, stworzyli bardzo dobrą atmosferę dla sportowej rywalizacji.

Gwardia: Kalkowski - Pelikan, Szczepański, Dondera, Nowak, Sorbian, Pazdur (46’ Morawski), Wojciechowski (73’ Olechnowicz), Grodzicki (46’ Ignaszewski), Ogrodowczyk (84’ Szperlak), Hołub.

Bramki: 0:1 Ogrodowczyk 10’, 0:2 Ogrodowczyk 50’, 0:3 Wojciechowski 70’, 1:3 Kwiatkowski 75’ (k), 1:4 Sorbian 89’.
�r�d�o: gwardia.koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol