Wysoka wygrana Gwardii Koszalin
autor: tasiaW 24 kolejce IV ligi piłkarze 'Gwardii' Koszalin zwyciężyli na własnym stadionie 'Piast' Chociwel 6:0. Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli koszalinianie, bowiem już w pierwszej minucie groźnie z 18 metrów uderzał Mariusz Bacławski, lecz dobrze ustawiony był bramkarz gości. W 12 minucie na indywidualną szarżę zdecydował się Leszek Pazdur, rozegrał piłkę na jeden kontakt z Bacławskim i silnym strzałem z półwoleja otworzył wynik meczu. W kolejnych minutach na boisku działo się niewiele. Gwardziści w pełni kontrolowali wydarzenia na murawie, długo utrzymując się w posiadaniu futbolówki. W 29 minucie z lewej strony boiska dośrodkował Dariusz Łożyński, fatalny błąd popełnił Jeżyna, a piłkę do pustej bramki skierował najsprytniejszy w całym zamieszaniu Daniel Morawski. Tuż przed przerwą trzecią bramkę dla gospodarzy mógł zdobyć Bacławski, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i po pierwszych trzech kwadransach podopieczni Mirosława Skórki prowadzili z Piastem różnicą dwóch bramek.

Pięć minut po przerwie do zagranej z głębi pola piłki doszedł Sławomir Ogrodowczyk i silnym uderzeniem w długi róg zdobył swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Dziesięć minut później Norbert Dondera znakomicie zagrał na wolne pole do Piotra Hołuba, popularny „Czarny” dośrodkował wprost na głowę „Ogroda”, który precyzyjnym strzałem podwyższył rezultat pojedynku. W kolejnych minutach całkowicie rozleciała się gra gości, podopieczni Tadeusza Piotrowskiego oddali całą inicjatywę koszalinianom, którzy co rusz przeprowadzali szybkie akcje i w niedługim czasie zdobyli dwie kolejne bramki.

W 70 minucie Roman Grodzicki prostopadle zagrał do Daniela Morawskiego, a pozyskany zimą z Głazu Tychowo pomocnik nie miał większych problemów z pokonaniem goalkeepera drużyny z Chociwla. Pięć minut później Sławomir Ogrodowczyk z olbrzymią łatwością wymanewrował defensorów gości, mocno wstrzelił futbolówkę wzdłuż pola karnego, a zamykający akcję Grodzicki silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył szóstą bramkę dla gospodarzy. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Leszek Pazdur, lecz minimalnie przestrzelił.

W ostatnich minutach zadowoleni z wysokiego prowadzenia gospodarze mocno spuścili z tonu, pozwalając na więcej graczom z Chociwla, co mogło się zemścić w 80 minucie, kiedy to fatalny błąd popełnił Dariusz Szperlak, a piłka po strzale napastnika Piasta o centymetry minęła słupek bramki strzeżonej przez Piotra Kaźmierczaka.

Po dwóch doliczonych minutach arbiter główny zakończył spotkanie, Gwardziści pokonali Piasta Chociwel aż 6:0 i kontynuują marsz ku trzeciej lidze.

Gwardia: Kaźmierczak - Szczepański, Szperlak (82’ Pelikan), Łożyński (76’ Nowak), Dondera (67’ Olechnowicz), Grodzicki, Ignaszewski, Pazdur, Morawski, Bacławski (46’ Hołub), Ogrodowczyk.

Bramki: 1:0 - 11’ - Pazdur, 2:0 - 29’- Morawski, 3:0 - 50’- Ogrodowczyk, 4:0 - 60’- Ogrodowczyk, 5:0 - 69’- Morawski, 6:0 - 74’- Grodzicki.

6:0 - 74' - Grodzicki
Gwardia: Kaźmierczak - Szczepański, Szperlak (82` Pelikan), Łożyński (76` Nowak), Dondera (67` Olechnowicz), Grodzicki, Ignaszewski, Pazdur, Morawski, Bacławski (46` Hołub), Ogrodowczyk
Piast:Jeżyna (63` Grabowicz)- Chomont, Maślak, Rynkiewicz, Gudzielak (46` Rusin B.), Procyk, Przybyła, Szymczak (63` Dudziński), Lisowski, Bacler, Rusin A.,

Żółta kartka: Szperlak (46` Rusin B.) sędzia: Baniowski Latos Rybicki

Dane pomogli uzupełnić: jacak1988, arbiter78, espana69, Bizonlol, espana69, kowalbewuo, tychurykatka1, sergio415 - dziękujemy