Szczęśliwe zwycięstwo Chrobrego/Dąb II w PP
autor: PawloNa boisku OSiR-u przy ul. Daszyńskiego w Dębnie pierwszy zespół miejscowego Dębu pod nazwą Chrobry/Dąb II Boleszkowice w ramach 1/8 Pucharu Polski ZZPN regionu szczecińskiego pokonał lidera IV ligi Pogoń Barlinek 1:0 (0:0). Jedyna bramka padła po samobójczym trafieniu Bartosza Kubiaka w 77 minucie.

Już w 15 minucie spotkania żółtymi kartkami zostali ukarani napastnicy Dębu: Majewski i Dłubis za niesportowe zachowanie oraz krytykę orzeczeń sędziego. W pierwszej odsłonie meczu gra toczyła się przeważnie w środku pola. W 12 minucie goście wykonywali rzut wolny z około 23 metrów, ale piłka po strzale minęła słupek bramki i wyszła na aut. W zespole gospodarzy kilka razy nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości Marcinem Kaczmarczykiem - Łukasz Dłubis.

Na początku drugiej połowy meczu goście coraz śmielej atakowali bramkę Dębu, ale akcje te kończyły się na obrońcach czy też na nowo pozyskanym bramkarzu Dębu Tomaszu Judkowiaku. Pod koniec spotkania sędzia pan Martynowicz za brutalny faul usunął z boiska obrońcę Pogoni Macieja Kubiaka.

Spotkanie zakończyło się szczęśliwym zwycięstwem drużyny dębnowskiej, która to znalazła się w 1/4 PP ZZPN regionu szczecińskiego.

Chrobry/Dąb II Boleszkowice - Pogoń Barlinek 1-0
1:0 - 77' - B. Kubiak (bramka samobójcza)

Chrobry/Dąb II Boleszkowice: Tomasz Judkowiak - Radosław Swędra, Marcin Całko, Robert Dudek, Sławomir Sanecki - Łukasz Kowalski (72' Mateusz Laska), Bartosz Niparko, Roman Majchrzak, Jacek Jarecki - Paweł Majewski (90' Paweł Osowski), Łukasz Dłubis (60' Hubert Kotus)

Pogoń Barlinek: Kaczmarczyk - Suchowera, M Kubiak, Stukonis B. Kubiak - Piasecki (69' Tuński), Świtaj, Kochan (65' Husejko), Dutkiewicz - Molongo, Malinowski

Żółte kartki: Paweł Majewski, Łukasz Dłubis, Bartosz Niparko (Chrobry/Dąb II Boleszkowice) / M. Kubiak, Piasecki, Dutkiewicz, B.Kubiak (Pogoń)

relacjďż˝ dodaďż˝: BABol