Niespodziewana porażka w Kielcach
autor: kogutTego nie spodziewał się chyba żaden fan koszalińskich akademiczek. Tym bardziej po pierwszych kilkunastu minutach meczu po których to podopieczne trenera Romana Jezierskiego były na sześciobramkowym prowadzeniu. Na tablicy świetlnej widniał wynik 12:6, a było to dokładnie w 20. minucie. Niestety ostatecznie to kielczanki odniosły swoje drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach pokonując AZS 32:28 (15:16).

Początek dzisiejszego meczu nie zapowiadał porażki naszej drużyny. Koszalinianki grały konsekwentnie, wykorzystując błędy gospodyń i sukcesywnie budując swoją przewagę. Jak się później okazało niewiele czasu potrzebowały szczypiornistki KSS by tę przewagę zniwelować. Ostatnie siedem minut pierwszej części gry, to popis gry miejscowych, które wyprowadzając co rusz szybkie kontrataki zdołały niemal w stu procentach odrobić dystans do akademiczek. Po pierwszej połowie przegrywały już tylko jedną bramką (15:16).

Druga odsłona, to dalsza dobra gra zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Zawodniczki trenera Marka Smolarczyka uwierzyły w swoją szansę i za wszelką cenę dążyły do zwycięstwa nad naszą drużyną. Pierwsze prowadzenie uzyskały pięć minut po przerwie i nie oddały go już do samego końca by ostatecznie zwyciężyć 32:28 (15:16).

Dla koszalinianek strata punktów w dzisiejszym meczu może okazać się brzemienna w skutkach. Mamy jednak głęboką nadzieję, że zespół zrehabilituje się w przyszłym tygodniu, w spotkaniu z Ruchem Chorzów przed własną publicznością i umocni swoją pozycję w pierwszej ósemce ligi. Ósemce do której niebezpiecznie zaczynają zbliżać się zespoły z Wrocławia i Jeleniej Góry (z tymi drużynami akademiczki rozegrają jeszcze bezpośrednie spotkania).

KSS Kielce - AZS Politechnika Koszalin 32:28 (15:16)

KSS: Kawka, Wiekiera - Pokrzywka 7, Gedroit 7, Kot 6, Muchocka 5, Lalewicz 4, Rosińska 4, Słoma, Nowak, Osiak, Młynarczyk

AZS: Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 8, Zaniewska 4, Janaczek 4, Błaszczyk 4, Olek 3, Łabul 3, Szostakowska 1, Leśkiewicz 1, Borowska

�r�d�o: azs.politechnika.koszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Boskienrike