Derby dla Pogoni Handball
Pogoń Handball Szczecin wygrała w zaległym meczu z Gwardią Koszalin 32 - 22 (16 -13). Tak wysokie zwycięstwo może mylić gdyż przez większość część spotkania gospodarze byli równorzędnym przeciwnikiem dla mającej pierwszoligowe aspiracje Pogoni Handball Szczecin.

Szczypiorniści Pogoni Handball Szczecin byli faworytem spotkania derbowego z Gwardią Koszalin. Nie zachwycili, ale zdobyli kolejne cenne punkty. Na ławce trenerskiej ponownie zadebiutował Rafał Biały, a na boisku na środku rozegrania w barwach Pogoni Handball zagrał Marek Suszka, dla którego był to pierwszy występ przeciwko swoim niedawnych kolegom.

Wynik pierwszej połowy szczecinianie mogą zawdzięczać głównie Pawłowi Matkowskiego w bramce, który raz za razem bronił stuprocentowych sytuacjach. Popularny „Maska” starał się mobilizować zawodników z pola do lepszej gry, ale nie do końca to wychodziło. Szczecinianie średnio radzili sobie z wysuniętą agresywną obroną Gwardii, a defensywa Pogoni Handball też pozostawiała wiele do życzenia. Swojego dnia nie miał Paweł Krupa, który w całym spotkaniu zdobył tylko jedną bramkę. Mimo wszystko szczecinianie po pierwszej połowie szczecinianie prowadzili 16 - 13, ale gra pozostawiała wiele do życzenia.

Początek drugiej części nie różnił się zupełnie od pierwszych 30 minut. Pogoń Handball osiągała kilku-bramkową przewagę, która po 2 minutach została roztrwoniona. Inaczej było w 45 minucie. Szczecinianie rzucili 7 bramek z rzędu. Po takim ciosie gospodarze, którzy grali w osłabieniu nie byli w stanie się podnieść. Przewaga, która oscylowała w granicach 10 bramek utrzymała się do końca spotkania. Ostatecznie Pogoń Handball wygrała w Koszalinie 32 -22.

Szczecinianom zostało do rozegrania jedno decydujące spotkanie z Pomezanią Malbork. Termin meczu nie jest jeszcze znany. W przypadku zwycięstwa lub porażki mniejszej niż trzema bramkami szczypiorniści Pogoni Handball zagrają w barażach o awans do I Ligi.

Pogoń Handball - Matkowski, Wysocki - Biały 10, Suszka 6, Marcinkian 5, Rojek 2, Hofman 2, Pawłaszek 2, Smuniewski 2, Wolski 1, Krupa 1, Guzek 1, Błażejewski, Czernyszow.

relacjďż˝ dodaďż˝: kaczka

II Liga mężczyzn gr. pomorska (2009/2010)