Mecz zmarnowanych sytuacji
autor: C80Dnia 17.10.2009 roku o godzinie 14:30 na boisku sportowym w Skaline odbył się mecz pomiędzy zespołami gr.3 B-klasy okręgu Szczecin, Sparta Skalin kontra Goplana Żabów.
Po przeanalizowaniu tabeli mogło się wydawać że mecz ten będzie łatwym spacerkiem dla drużyny gości. Po pierwszych minutach mogło to się wydawać realne ponieważ bramkę w 15 minucie zdobył zawodnik Goplany Krzysztof Berdzik. Jednak na kontry Sparty nie trzeba było długo czekać. W ciągu 10 kolejnych minut strzelili dwie bramki czym doprowadzili do prowadzenia. Goplana na wyrównanie miała wiele okazji jednak dwóch bramek nie uznał sędzia. O ile w pierwszej sytuacji miał racje w ocenie spalonego (spalony powrotny) którego słusznie zauważył o tyle druga bramka strzelona przez Goplanę nie została uznana z przyczyn znanych chyba tylko panu sędziemu.
Pod koniec pierwszej połowy goście 'siedli' na drużynę gospodarzy bardzo mocno czego efektem były dwie bramki strzelone przez Piotra Kuzdaka. Podczas przerwy warto podkreślić 'niezbyt' kulturalne zachowanie miejscowych kibiców którzy w sposób słowny znieważyli zarówno piłkarzy Goplany jak i osoby funkcyjne przebywające na ławce rezerwowych. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia drużyna Sparty która już po 20 sekundach strzeliła trzecią bramkę tym samym doprowadzając do remisu. Kolejny minuty w przypadku obu drużyn mijały chaotycznie. Duże nieporozumienie co chwilę wkradało się w grę Goplany. Jednak trwało to niezbyt długo czego efektem była stuprocentowa okazja której jednak nie wykorzystał wprowadzony po przerwie kolega Rzeźnikowski, pomimo że miał przed sobą tylko bramkarza i mógł nawet zapytać w który róg chce aby mu strzelił. Dogodnych sytuacji nie wykorzystał również niezwykle aktywny tego dnia Piotr Kuzdak. Wypracowywane przez kolegów sytuacje marnował na zawołanie. Również rzut karny który sam sobie wypracował, jednak warto tutaj podkreślić miejsce z którego ten rzut był wykonywany. Rzut karny został obroniony przez bramkarza Sparty. Już po chwili jednak Kuzdak mógł to nadrobić jednak po raz kolejny w tym meczu nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Pod koniec meczu gdy remis wydawał się rzeczywistością bramkę dla Goplany zdobył Longin Ariel 'London' Rzeźnikowski. Tym samym ustalił wynik spotkania na 3:4 dla drużyny gości. Podczas tego meczu na koszulce jednego z zawodników Goplany można było dostrzec napis 'RADIUS'. Jest to nazwa nowego sponsora Goplany Żabów, który postanowił wesprzeć ten klub w jego debiutanckim sezonie w B-klasie. Przy takim sponsorze drużynie Goplany wypada tylko wygrywać, natomiast sponsorowi życzymy zadowolenia z gry piłkarzy i  owocnej współpracy z drużyną.

relacjďż˝ dodaďż˝: bartez20