Inauguracja ligi w Policach
autor: C80W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Siedleckiej piłkarze Klubu Piłkarskiego Chemik Police rozegrają pierwsze spotkanie nowego sezonu przed własną publicznością. Przeciwnikiem będzie beniaminek III ligi Chojniczanka Chojnice. Zapraszamy na mecz.
Historia

Chojniczanka Chojnice została założona 1930 roku i od tamtej pory krążyła między ligą okręgową, III i IV ligą. Największym sukcesem zespołu był awans do III ligi w 1954 roku oraz awans do 1/8 finału Pucharu Polski w 1971 roku. Ostatnie dwa sezony były wyjątkowo dobre dla obecnego beniaminka III ligi. Sezon 2007/08 zakończył się awansem z ligi okręgowej do IV ligi (starej V ligi), kolejny zaś awansem do III ligi (starej IV).

Przygotowania

Zespół z Chojnic przed wznowieniem sezonu rozegrał osiem sparingów z których wygrał pięć (Victoria Koronowo 3:2, Tucholanka Tuchola 2:0, Grom Osie 3:1, Wietcisa Skarszewy 5:2, Calisia Kalisz 2:1), dwa zremisował (Wierzyca Pelplin 2:2, Wda Świecie 3:3), zaś jeden przegrał (Olimpia Grudziądz 1:6).

Inauguracja

W inaugurującej nowy sezon kolejce Chojniczanka podejmowała na własnym boisku Regę Trzebiatów i wygrała 2:1. Już w 6 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Artur Kowalczyk. Po przerwie z rzutu karnego do siatki zespołu z Chojnic trafił Cezary Przewoźniak. W 81 minucie wynik spotkania po dośrodkowaniu Mateusza Frymarka ustalił Konrad Romańczyk.

Dzięki wygranej zespół z Chojnic po pierwszej kolejce zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Podsumowanie

Po wpadkach z Pucharu Polski (0:5 z Polonią Słubice) oraz ostatniego sparingu (1:5 z Piaste Choszczno) kibice żółtozielonych z obawami wyczekiwali pierwszego spotkania sezonu. Tymczasem zawodnicy prowadzeni przez trenera Michała Zygonia zaprezentowali się z niezłej strony i zremisowali 3:3. Jeżeli z podobnym zaangażowaniem podejdą do spotkania z Chojniczanką to trzy punkty powinny zostać w Policach.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 16.00. Zapraszamy na mecz.

1:3 - 82' - Mateusz Frymark
Chemik: Ochal - Janicki, Raczak (46' Sobczak), Hajdukiewicz, Kurant, Jóźwiak, Rembisz (55' Jakuszczonek), Szmit, Skrętny (75' Szych), Baranowski, Górski (66' Wydurski)

Chojniczanka: Szafrański - Buława (60' Megger), Kowalczyk, Trzebiński, Gąsiorowski, Pestka, Ziemak (86' Lorbiecki), Ostrowski (62' Pasiński), Steinborn, Borowski (72' Frymark), Romańczyk

Zółte: Artur Kowalczyk,Marcin Gąsiorowski (Chojniczanka)
Czerwonaa kartk: Marcin Gąsiorowski (75' za dwie żółte) sędzia: Radosław Mordaka (Gdynia)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, mati2103, Powerrade74, MksKASZUBIA - dziękujemy