Udany debiut Wawrzkiewicza
autor: aszefW sobotnie popołudnie łobeski Światowid pojechał po punkty na swój najbliższy i zarazem derbowy pojedynek z Mewą Resko. Wyprawa ta udała się nadzwyczaj udanie. Oto jej szczegóły.

Początek meczu to ataki groźne ataki obu drużyn. Najpierw groźnie zaatakowała Mewa, jednak strzał z 7 metra przechodzi obok bramki. Chwilę potem gorąco zrobiło się pod bramką zawodników Mewy, jednak strzał zawodnika Światowida był niecelny. W około 15 minucie meczu piłkę dośrodkowaną przez Piotra Kulczyńskiego ładnie opanowuje Piotr Wawrzkiewicz i umieszcza ją w bramce gospodarzy. Niesamowita radość Wawrzkiewicza po zdobyciu bramki, której nie ma się co dziwić, ponieważ był to jego debiut w drużynie seniorów.
Chwilę potem mogło być 1:1, jednak bardzo dobrze interweniuje Paweł Krystosiak. W 30 minucie Światowid prowadzi już 2:0, gdy przepięknym strzałem w samo okienko bramki, z rzutu wolnego popisuje się Kulczyński. Mewa próbowała strzelić jeszcze bramkę przed przerwą, lecz w tym dniu bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Światowida. Światowid mógł podwyższyć
wynik, jednak 100% sytuacji nie umiał wykorzystać Remigiusz Borejszo. Światowid na przerwę schodził prowadząc 2:0.

Po wznowieniu gry Mewa rzuciła się do odrabiania strat. Już 5 minut po gwizdku sędziego Mewa strzela bramkę, która teoretycznie nie powinna wpaść. Ewidentny błąd Krystosiaka. Światowid nie umiał rozegrać dobrze piłki, co powodowało groźne ataki gospodarzy. Mewa w 55 minucie zdobywa druga bramkę jednak zawodnik strzelający znajdował się na pozycji spalonej przez co bramki nie uznano. Po tej sytuacji zawodnicy Światowida obudzili się i przeszli do konstruowania groźnych ataków. Tak jak w pierwszej połowie tak teraz 100% sytuację marnuje Borejszo, który oddaje niecelny strzał w sytuacji sam na sam. Chwilę potem sędzia dyktuje rzut karny dla Światowida po odbiciu piłki ręką po strzale Kulczyńskiego. Pewnie wykonany rzut karny przez wyżej wymienionego Kulczyńskiego i MLKS prowadził już 3:1. Po tym momencie piłkarze z Łobza przejęli inicjatywę, której nie oddali do końca meczu. Podwyższyć wynik mogli: Borejszo, który znów marnuje 'setkę' i Wawrzkiewicz, który chciał minąć bramkarza , lecz mu się to nie udało.

Mecz zakończył się sprawiedliwym zwycięstwem Światowida nad Mewą, która wydaje się być w niezłych tarapatach.
Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Światowida, lecz nie bezbłędne oczywiście. Nasuwa się też pytanie jak potoczyłyby się losy meczu jeśli sędzia nie podniósłby chorągiewki i nie odgwizdał spalonego gdy Mewa strzeliła bramkę na 2:2. Można tylko gdybać ale przyznać należy że w tym meczu Światowid umiał wykorzystać chociaż połowę sytuacji, które miał i wystarczyło to na słabo grającą w tym sezonie Mewę. Bardzo udany występ okraszony golem zaliczył debiutant dotychczas junior Piotr Wawrzkiewicz. Dla niego należą się brawa i oby taką tendencję utrzymał.

Skład: Krystosiak - Mosiądz - Brona - Popielowski - Mosiądz D.-Iwachniuk-Samal-Kulczyński(Koba 70')-Dudek (Chodna 80')-Borejszo (Rokosz 72')-Wawrzkiewicz (Zielonka Ł. 75') oraz Górecki i Zych.

Mewa Resko - Światowid Łobez - 1:3

Bramki dla Światowida:
- Piotr Wawrzkiewicz (15')
- Piotr Kulczyński(30';, 60' - rzut karny za zagranie ręką zawodnika Mewy)

relacjďż˝ dodaďż˝: filippo

Klasa okręgowa Szczecin gr.1 (2009/2010)
Mewa Resko Światowid Łobez
1 3
19-09-2009 15:00
widzów: 150
bramki: Cytowicz (Mewa) / Wawrzkiewicz Piotr, Kulczyński Piotr 2 (Światowid) dodaj video
Światowid: Krystosiak - Mosiądz - Brona - Popielowski - Mosiądz D. - Iwachniuk - Samal -Kulczyński (Koba 70') - Dudek (Chodna 80') - Borejszo (Rokosz 72')-Wawrzkiewicz (Zielonka Ł. 75') oraz Górecki i Zych
Mewa: Buczma - M.Pawłowski, Kęsy, P.Ziemski - Czyż, Wasiak, A.Pawłowski, Cytowicz, Waldon - Burek, Błaszczyk
Rezerwa: Pr.Ziemski, Kowal, Deuter

sędzia: Józefiak (główny) Nagadowski (asystent nr 1) Grzelak (asystent nr 2)

Dane pomogli uzupełnić: Tichan, filippo, GuraalCFC - dziękujemy