Tym razem w piątek
Drużyna Floty swój mecz dziewiątej kolejki Betclic 3. Ligi rozegra wyjątkowo w piątek. Tak bowiem ustalił gospodarz zawodów - Swarzędzki Klub Sportowy Unia. Początek o godzinie 16:00 w Swarzędzu.
Gospodarze mieli bardzo dobry poprzedni sezon. Byłoby wprawdzie przesadą twierdzenie, że walczyli o awans, wszak strata do Świtu Szczecin wyniosła 22 punkty, ale 3. pozycja, między innymi po dwukrotnym pokonaniu Floty 4-2 w Świnoujściu i 4-0 w Swarzędzu, też robi wrażenie. Ta ostatnia porażka była ostatnią jaka Flota poniosła do tej pory w lidze. Najlepszy strzelec Unii - Dominik Chromiński, który zdobył wówczas 12 goli - nadal jest skuteczny i przewodzi na obecnej liście strzelców III ligi, zdobywając już w 8 spotkaniach połowę liczby goli z poprzedniego sezonu.
Obecnie drużynie ze Swarzędza idzie trochę gorzej, jest z 11 punktami na 9. pozycji, ale do zajmujących trzecie miejsce Błękitnych Stargard traci tylko 3 punkty. Do Floty jednak ta strata wynosi punktów 9. Uzyskała jednak kilka cennych wyników, jak wygrane po 1-0 spotkania z Polonią Środa Wielkopolska u siebie i z Błękitnymi w Stargardzie. Były też i wpadki jak np. porażka 2-4 u siebie z Gryfem Słupsk. Bardzo dramatyczny był mecz 6. kolejki w Bydgoszczy, który Unia przegrała 2-3, prowadząc do 45 minuty 2-0. W poprzedniej kolejce zremisowała 1-1 w Szczecinie z rezerwami Pogoni.
Jak będzie w piątek? Nam marzy się oczywiście utrzymanie miana drużyny niepokonanej i rewanż za dotkliwe porażki w poprzednim sezonie. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak. Swarzędz nie jest dla nas jakimś feralnym terenem, w sezonie 2020/21 graliśmy tam 2 razy i oba mecze wygraliśmy. No i w końcu to Flota jest teraz liderem. Nie będzie jednak łatwo, z wielkopolskimi drużynami zawsze gra się ciężko, czego dobitnym przykładem jest ostatni mecz z Sokołem Kleczew. Trudne zadanie, ale liczymy na pozytywny wynik.
�r�d�o: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/

relacjďż˝ dodaďż˝: TUPACK