Zwycięstwo Świtu zgodnie z planem
autor: tkowW środę rozegrano mecze 4. kolejki 3 ligi grupy 2, a wśród nich pojedynek Świtu Szczecin z beniaminkiem rozgrywek Wikędem Luzino. Zawodnicy Piotra Klepczarka wygrali w tym meczu 3:0 i po 4 seriach gier mają w swoim dorobku 10 punktów.

Mecz odważnie rozpoczęli przyjezdni, którzy mimo niepowodzenia w trzech pierwszych meczach sezonu ruszyli z impetem na Świtowców. Z każdą upływającą minutą jednak animusz Wikędu malał, a w 13 minucie po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska bramkarza drużyny z Luzina uprzedził Szymon Kapelusz i otworzył wynik zawodów. Dwie minuty pózniej powinno być 2:0, kiedy to bramkarz Wikędu odbił piłkę po strzale głową Łukasza Świętego pod nogi Szymona Kapelusza, a ten z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 25 minucie szczupakiem strzelał Adam Ładziak lecz w środek bramki. Po niespełna pół godzinie gry błąd defensywy rywali wykorzystał Szymon Kapelusz i pewnym strzałem podwyższył rezultat zawodów. Przed przerwą próbowali jeszcze Adam Ładziak i wspomniany strzelec dwóch goli, który mógł skompletować klasycznego hat-tricka, ale tym razem w pojedynku sam na sam górą był bramkarz Wikędu.

W drugiej połowie stroną przeważającą nadal byli Świtowcy, ale tym razem na gole musieliśmy czekać do samej końcówki meczu. W 68 minucie spotkania bramka co prawda padła, ale nie została uznana, a wcześniej w słupek trafił Łukasz Święty. W 84 minucie kąśliwie uderzał Damian Ciechanowski, natomiast wynik zawodów ustalił precyzyjnym strzałem głową Jakub Kuzko, który najlepiej wyszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W samej końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał wprowadzony Jakub Białczyk i Skolwinianie kończyli spotkanie w osłabieniu.

Pewne zwycięstwo Świtu cieszy, bo Wikęd mimo wcześniejszych porażek zbierał dobre recenzję za styl gry. Teraz ekipę z północnego Szczecina już w niedzielę o godzinie 16.00 czeka starcie w Toruniu z tamtejszą Elaną.

Dziękujemy widzom, którzy mimo nietypowego terminu licznie pojawili się przy Stołczyńskiej. Mamy nadzieję, że gra błękitno-białych choć w części zrekompensowała Wam uciążliwości związane z plagą komarów i liczymy że włodarze miasta zadziałają przed kolejnym meczem w Skolwinie, który jest planowany w ostatni piątek wakacji, aby podobna sytuacja się już nie powtórzyła.

𝗦́𝗪𝗜𝗧 𝗦𝗭𝗖𝗭𝗘𝗖𝗜𝗡 - 𝗪𝗜𝗞𝗘̨𝗗 𝗟𝗨𝗭𝗜𝗡𝗢 𝟯:𝟬(𝟮:𝟬)

1:0 Szymon Kapelusz 13’
2:0 Szymon Kapelusz 28’
3:0 Jakub Kuzko 85’

𝗦́𝘄𝗶𝘁: Słowikowski - Remisz, Siwiński, Wojdak, Balcewicz - Kisły, Kujawa (71’ Białczyk), Ładziak (46’ Nowak), Ciechanowski - Święty (80’ Kasprzak), Kapelusz (80’ Paczuk).

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952