𝐏𝐢ł𝐤𝐚𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞 𝐟𝐚𝐣𝐞𝐫
autor: Majchrzak1979Świt Szczecin zmierzył się w ostatnim tegorocznym meczu przed własną publicznością z Vinetą Wolin i wygrał przekonująco 4:0. Były to 13 zwycięstwo Świtu w bieżących rozgrywkach, który jest zdecydowanym liderem III ligi grupy 2.

Goście rozpoczęli odważnie i wysoko podeszli na połowę gospodarzy, Ci jednak nie dali się zaskoczyć i z biegiem czasu przejęli inicjatywę. Bliscy szczęścia byli Rafał Remisz i Szymon Kapelusz po uderzeniach z woleja, ale ich strzały były niecelne. W końcu w 36 minucie, po pięknie kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym Rafał Remisz uprzedził obrońców Vinety i wpakował piłkę głową do siatki drużyny z Wolina. Kilka chwil pózniej czerwoną kartką w konsekwencji dwóch żółtych został ukarany Adam Nagórski, czyli kapitan Wikingów i były zawodnik Dumy Skolwina. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gospodarzy.
Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Świtowców, którzy po dograniu Adama Ładziaka z rzutu wolnego i celnej główce Dominika Siwińskiego podwyższyli na 2:0. Świt zdecydowanie przeważał, nie schodził praktycznie z połowy rywali i stwarzał okazję za okazją, lecz albo brakowało skuteczności, albo dobrze interweniował bramkarz Vinety Marek Szulc. W końcu po godzinie gry na strzał z woleja zdecydował się Adam Ładziak i piłka po raz trzeci tego dnia zatrzepotała w siatce drużyny z wyspy Wolin. Świtowcy dążyli do zdobycia kolejnych goli i długo im się to nie udawało, aż do 86 minuty, kiedy to wprowadzony Patryk Paczuk po kolejnym uderzeniu głową umieścił piłkę w bramce Vinety i ustalił wynik zawodów na 4:0 dla Świtu!

Można powiedzieć, że w meczu z Vinetą Świtowcy odpalili prawdziwe piłkarskie fajerwerki, a dodatkowo rozegrali 6 mecz z rzędu w którym nie stracili gola. Po zakończeniu spotkania, na niebie pojawiły się również prawdziwe fajerwerki, które były podziękowaniem dla wszystkich kibiców, którzy byli z nami podczas rundy jesiennej w Skolwinie. Teraz jednak przed zimową przerwą czekają nas jeszcze dwa ważne mecze wyjazdowe w Środzie Wielkopolskiej (18 listopada) oraz Kleczewie (25 listopada). Na trybunach w trakcie meczu wolontariuszki zbierały głosy w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na trybunę i boisko dla Akademii Świtu i my również zachęcamy wszystkich Państwa do zagłosowania na Projekt nr 3 w obszarze Skolwin, Stołczyn, Bukowo i wsparcia młodych sportowców!

𝐒́𝐖𝐈𝐓 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐂𝐈𝐍 - 𝐕𝐈𝐍𝐄𝐓𝐀 𝐖𝐎𝐋𝐈𝐍 𝟒:𝟎(𝟏:𝟎)
1:0 Rafał Remisz 36’
2:0 Dominik Siwiński 48’
3:0 Adam Ładziak 60’
4:0 Patryk Paczuk 84’

𝗦́𝘄𝗶𝘁: Słowikowski - Siwiński, Remisz, Hulisz, Wojdak - Ciechanowski (77’ Białczyk), Kujawa (77’ Kasprzak), Ładziak, (61’ Goździk), Nowak (46’ Kisły) - Święty, Kapelusz (70’ Paczuk).

𝗩𝗶𝗻𝗲𝘁𝗮: Szulc - Sitkowski, Kasperowicz, Ostrowski, Boniecki - Omura, Kurczak, Nagórski (40’ 🟥), Szala (63’ Maszka), Żmudź (46’ Goc) - Gruchała-Węsierski (63’ Poniedziałek).

𝙕𝙖𝙜ł𝙤𝙨𝙪𝙟 𝙬 𝙎𝘽𝙊 - 𝙋𝙧𝙤𝙟𝙚𝙠𝙩 𝙣𝙧 𝟯 (𝙎𝙠𝙤𝙡𝙬𝙞𝙣, 𝙎𝙩𝙤ł𝙘𝙯𝙮𝙣, 𝘽𝙪𝙠𝙤𝙬𝙤)

4:0 - 84' - Patryk Paczuk
Świt: Słowikowski - Siwiński, Remisz, Hulisz, Wojdak - Ciechanowski (77' Białczyk), Kujawa (77' Kasprzak), Ładziak, (61' Goździk), Nowak (46' Kisły) - Święty, Kapelusz (70' Paczuk).

Vineta: Szulc - Sitkowski, Kasperowicz, Ostrowski, Boniecki - Omura, Kurczak, Nagórski, Szala (63' Maszka), Żmudź (46' Goc) - Gruchała - Węsierski (63' Poniedziałek).

czerwona: Nagórski 40' (Vineta) sędzia: Główny: Daniel Kwiecień (Szczecin), asystenci Radosław Zbaracki, Michał Maćkowski (Szczecin)

Dane pomogli uzupełnić: Majchrzak1979, VinetaWolin23 - dziękujemy