Szósta z rzędu wygrana Świtu
autor: tkowZespół Dumy Skolwina mecz w ramach 11. kolejki spotkań rozegrał już w piątek w Starogardzie Gdańskim, gdzie pokonał drużynę tamtejszego Klubu Piłkarskiego 1:0.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zawodników ze Szczecina, kiedy to szarżującego Szymona Kapelusza powalił we własnym polu karnym jeden z obrońców KP. Arbiter podyktował w tej sytuacji rzut karny, a do piłki podszedł Adam Ładziak, który zmylił bramkarza rywali i otworzył wynik zawodów. W 22 minucie groźnie główkował aktywny tego dnia Rafał Remisz, a po upływie kolejnych 5 minut kąśliwy strzał Łukasza Świetego z trudem obronił bramkarz rywali.
W 34 minucie pędzącego na bramkę miejscowych Szymona Kapelusza sfaulował przed szesnastką Norbert Parulski, za co obejrzał drugi tego dnia żółty kartonik i wyleciał z boiska. Przed przerwą jeszcze raz próbował zaskoczyć bramkarza KP Łukasz Święty, lecz ten był na posterunku, a przy dobitce Jędrzeja Kujawy piłkę z linii wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Po przerwie podopieczni Piotra Klepczarka przeważali, ale nie mogli potwierdzić tego zdobyciem bramki, by zyskać komfort gry. W 51 minucie po miękkiej wrzutce z boku pola karnego od Jędrzeja Kujawy, przed wyborną okazją do podwyższenia stanął Szymon Kapelusz, który jednak spudłował. Natomiast na niespełna 20 minut przed końcem Gracjan Goździk obsłużył precyzyjnym podaniem Łukasza Świętego, lecz ten źle usztywnił stopę przy oddaniu strzału i nieznacznie chybił. W końcówce mimo osłabienia gospodarze próbowali pójść na całość i zagrozili bramce Świtu po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach z bocznych sektorów lecz bez efektu, a Skolwinianie umiejętnie kontrolowali zawody już do ostatniego gwizdka sędziego Szymona Rutkowskiego.

Dzięki temu Świt zanotował 9 zwycięstwo w bieżącym sezonie i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w stawce, a także zajmuje pozycję lidera rozgrywek. Kolejny mecz zawodnicy z północnego Szczecina zagrają 𝘄 𝘀𝗼𝗯𝗼𝘁𝗲̨ 𝟭𝟰 𝗽𝗮𝘇́𝗱𝘇𝗶𝗲𝗿𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗶𝗲 𝟭𝟱.𝟬𝟬 w Skolwinie z zajmującą miejsce w czołówce 𝗣𝗼𝗴𝗼𝗻𝗶𝗮̨ 𝗡𝗼𝘄𝗲 𝗦𝗸𝗮𝗹𝗺𝗶𝗲𝗿𝘇𝘆𝗰𝗲 i bardzo liczą na Waszą obecność na trybunach, abyśmy wspólnie mogli powalczyć o przedłużenie zwycięskiej serii!

𝐊𝐏 𝐒��𝐀𝐑𝐎𝐆𝐀𝐑𝐃 - 𝐒́𝐖𝐈𝐓 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐂𝐈𝐍 𝟎:𝟏(𝟎:𝟏)
0:1 Adam Ładziak 6’k

𝗦́𝘄𝗶𝘁: Słowikowski - Remisz, Siwiński, Balcewicz, Kujawa (65’ Białczyk) - Nowak (46’ Kisły), Goździk, Ładziak (82’ Kędziora), Ciechanowski - Święty (75’ Paczuk), Kapelusz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: FB Świt Szczecin

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952