Świt na piątkę, Święty z hat-trickiem
Drużyna z północnego Szczecina w 3. serii gier III ligi grupy 2 wygrala 5:1 na boisku bramkostrzelnego beniaminka z Wielkopolski, Noteci Czarnków.

Strzelanie rozpoczął po kwadransie gry sprowadzony przed sezonem z Sokoła Ostróda Łukasz Święty, którego dobrym podaniem obsłużył Adam Ładziak, gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie po wznowieniu gry za sprawą trafienia Szymona Piekarskiego. Świtowcy wytrwale dążyli do zdobycia kolejnej bramki i Łukasz Święty strzelił gola do szatni, a tym razem asystował mu Dawid Kisły.
Po przerwie debiutanckie trafienie w barwach Świtu zaliczył obrońca Dominik Siwiński, by po upływie kolejnych kilku minut rzut karny po faulu na Damianie Ciechanowskim pewnie wykorzystał Łukasz Święty kompletując hat-tricka. Wynik zawodów w doliczonym czasie gry ustalił Kacper Nowak, dla którego było to drugie trafienie w obecnych rozgrywkach. Okazałe zwycięstwo bez wątpienia cieszy, ale jeszcze bardziej gra podopiecznych trenera Piotra Klepczarka szczególnie po przerwie.

Teraz drużynę z północnego Szczecina czeka ligowa kolejka już w najbliższą środę o godzinie 18.00, kiedy to do Skolwina zawita drużyna z województwa Pomorskiego - Wikęd Luzino. Zapraszamy wszystkich kibiców i przypominamy że wstęp na mecze Świtu jest bezpłatny.

NOTEĆ CZARNKÓW - ŚWIT SZCZECIN 1:5(1:2)
0:1 Łukasz Święty 15’
1:1 Szymon Piekarski 16’
1:2 Łukasz Święty 45’+2’
1:3 Dominik Siwiński 52’
1:4 Łukasz Święty 55’ k
1:5 Kacper Nowak 90’+4’