Dwa wyjazdy w cztery dni
Zespół Floty Świnoujście w najbliższą środę i sobotę wystąpi w Wielkopolsce. W środę pojedzie 446 km do Kleczewa i w sobotę o 81 mniej do Swarzędza.

Razem w obie strony da to więc 1622 km. Pierwszym rywalem (środa, godz. 17:00) będzie bezpośrednio wyprzedzający nas w tabeli Sokół Kleczew. Jest nawet szansa na wyprzedzenie go, ale aby tak się stało należy wygrać różnicą co najmniej 2 bramek. W razie porażki ucieknie na 6 punktów. Zatem mecz jest bardzo ważny dla obu drużyn.
Jesienią w Świnoujściu nie było dobrze. Po 25 minutach ze strzałów Gracjana Koniecznego i Aleksandra Kultysa kleczewianie prowadzili 2-0. Wprawdzie w 66 minucie Szymon Sarbinowski zdobył kontaktowego gola, ale nic więcej z tego meczu wycisnąć się nie dało. Znacznie lepiej było w 'covidowym' sezonie w roku 2021. W marcu Sokół walczył o grupę mistrzowską, ale nie dopuściła do tego Flota wygrywając w ostatniej kolejce rundy zasadniczej w Kleczewie 2-0, po bramkach Grzegorza Tarasewicza i Jakuba Kuzio. W czerwcowym rewanżu w Świnoujściu padł remis 1-1. Bramkę dla Floty strzelił wówczas Łukasz Kopeć, a wyrównał z karnego Łukasz Zagdański.
Teraz Sokół do potentatów się nie zalicza. Na dziś ze zdobytymi 39 punktami i bramkami 47-52 zajmuje 13. pozycję. Najskuteczniejszy strzelec Mateusz Wzięch zaliczył do tej pory 18 trafień i jest trzeci na liście strzelców naszej grupy, za Wiktorem Kacprzakiem z Noteci Czarnków (28 bramek) i Michałem Marczakiem z Błękitnych Stargard (21). Do sukcesów bieżącego sezonu na pewno należy zaliczyć dwukrotne pokonanie Zawiszy Bydgoszcz i Pogoni II Szczecin. U siebie wygrał połowę meczów, tzn. 7 i zremisował 2 razy, w tym ze Świtem Szczecin. W poprzedniej kolejce wygrał 2-1 w Bydgoszczy z Zawiszą.
Po meczu długi (oby radosny) powrót do domu i w sobotę kolejna podróż, do Swarzędza.
�r�d�o: Waldemar Mroczek/mksflota.swinoujscie.pl/old/

relacjďż˝ dodaďż˝: TUPACK

III liga gr. 2 (2023/2024)
Sokół Kleczew Flota Świnoujście
1 2
15-05-2024 17:00
0:1 - 38' - Grzegorz Tarasewicz (Asysta Kwiecień)
0:2 - 87' - Szymon Sarbinowski
1:2 - 90+4' - Mateusz Wzięch
Flota: Daniel Kusztan, Mariusz Helt, Ricat Karajew, Samuel Mahlamäki, Kamil Poźniak (70 Roman Dziuba), Maciej Badowski (87 Gabriel Szygenda), Grzegorz Tarasewicz, Filip Adamski, Szymon Cybulski (57 Szymon Sarbinowski), Michał Kwiecień, Bartosz Krzysztofek (87 Mike Janiszewski).
Nie grali: Przemysław Zajączkowski, Błażej Jezierski, Kostiantyn Karaman.
Trenerzy: Grzegorz Skwara, Radosław Drozd.
Kierownik drużyny: Lech Nowak.

Sokół: Eryk Mirus, Michał Zimmer, Hubert Kaptur, Aleksander Kultys, Przemysław Kita, Mateusz Wzięch, Filip Młodożeniec (57 Gracjan Konieczny), Jan Andrzejewski, Mateusz Sopoćko (87 Szymon Łukowski), Michał Grobelny, Kamil Chiliński (64 Kacper Lewandowski).
Nie grali: Sebastian Lorek, Adam Broniszewski, Adrian Kaliszan, Kacper Janiak, Wojciech Wojtaszak.
Trenerzy: Tomasz Pozorski, Robert Wisniewski.
Kierownik drużyny: Wojciech Bielawski.

żółte Kartki:
Flota: (Cybulski (45+1), Kwiecień (53), Tarasewicz (57), Mahlamäki (66), Karajew (75), Badowski (83), Szygenda (90+5).
Sokół: Wzięch (64). sędzia: Krystian Stenzinger, Robert Grygorowicz, Przemysław Sokołowski (Lubuski ZPN Zielona Góra).

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, TUPACK - dziękujemy